sarma sigaraya giriş 101

malum zamlar.. mereti kaç defa bırakmaya çalıştım ama beceremedim. mecburen içiyoruz. artık o kadar para da vermek istemiyorum ve sarma sigara içmek istiyorum. ama daha önce hiç kullanmadım, sarmadım vs.

-hangi tütün, hangi kağıt nereden alınır? kaç çeşit tütün vardır. farkları neye göre kime göre değişir? (istanbul/avrupa)

-otomatik sarma makineleri var bildiğim kadarıyla. bunlar harbiden işe yarıyor mu?

gibi sorulara cevap vererek genel olarak bir özet geçerseniz sevinirim.
şimdiden teşekkürler.

edit: aramaya biraz geç inandım. şurada arkadaş çok güzel anlatmış:
eksisozluk.com

son bir yıldır tütün içiyorum.

tütün: golden virginia 50gr. 15TL
tütün: Rocks (yeşil paket) 50gr. 10TL
sarma makinesi: 5TL (evet işe yarıyor)
filtre: 1 paket 1TL (100 adet)
arap kağıdı: 1 paket 1TL (100 adet)

İki paket goldeni 1 paket rocks ile harmanlıyorum. iyice karıştıktan sonra tütünleri tekrar paketliyorum tütünün hava almaması önemli.

50gr tütün bana ortalama 5 gün gidiyor. 50gr tütünden yaklaşık 90 dal sigara çıkıyor.

adıyaman tütünleri falan var çok ucuza ama ben o tütünleri içemiyorum.
tütüne başlamadan evvel camel soft içerdim şimdi tadı rezalet geliyor.
  • dimitri iskete  (31.12.13 16:36:40)
old holborn sarı + ocb natural çift kat + ocb premium siyah kutulu filtre

gömçürtür.
  • Mackinaw  (01.01.14 00:31:26)