bogazim 2 gundur cok agriyor duyuru. ne yapayim?

grip ilaci ve antibiyotik iciyorum. zencefil limon falan koyuyorum sicak suya iciyorum. Karbonatla gargara yapiyorum, pastil emiyorum surekli hic bir ise yaramiyor.

Ne yapayim daha? Akliniza gelen ne varsa soyleyin. Bak ben soyle soyle yaptim ayaga kaldirdi tarzi onerilerin hepsini alabilirim. Bugun yilbasi ve sonraki gun de cok uzun bir yolculugum var. Bu agrinin gecmesi lazim.

Tesekkurler

bekle.

geçince bi şeyin kalmaz.
  • icim urperiyor  (31.12.13 10:49:30)
tantum ile gargara yap veya viski iç. iyi geliyor.

  • jamalbsf  (31.12.13 10:55:58)
@icim urperiyor ahah ok. zamanim olsa beklerim tabi. Ama dedigim gibi.. cok kisa surede gecmesi lazim

@jamalbsf viski degil de votka dusundum ama ilac iciyorum alkol olmaz o yuzden. viskiyi ilk kez duyuyorum ama benim bildigim votka iyi gelir? tantumu not ettim tamamdir
  • babamasoliimbananickaldirsin  (31.12.13 10:58:08 ~ 10:59:31)
şiş mi? yoksa gripsin acı mı var ?

*bir kere çok sıvı tüket; tercihen sıcak içecekler ama sürekli bir şey iç. çok sık çiş yap yani.
*ballı (gerçek bal. balderesi değil) sıcak süt gerçekten yumuşatır.
*asprin c plus (suda eriyenlerden)bu ni ya piirfft demişliğim, deneyip saygı duymuşluğum var.adeta bir mucize.
*antibiyotiği düzenli ve kut bitene kadar kullan.
*antibiyotik haricinde benical var mesela? grip ilacı demişsin ne içiyorsun?
*soğanlı özellikle sarımsaklı bir şeyler ye.

geçmiş olsun.
  • jimjim  (31.12.13 11:06:00)
(bkz: umca)

rahatsızlıkları epey azaltıyor.
  • mea maxima culpa  (31.12.13 11:10:32)
@jimjim cok tesekkurler oncelikle detayli cevap icin

sis degil sanirim. ama grip de diyemiyorum tam. usuttum heralde bi gece surekli terleyip usudum, ertesi gun boyle oldu. bogaz agrisi ve halsizlik var. Ates burun akmasi vb baska bir sey yok

Tamamdir. Gercek bal su an bulabilir miyim bilmiyorum ama asprin c plus alayim

Antibiyotik: doktor akrabaya sordum bu tur seyler cok buyuk oranda viral o yuzden almasaymissin keske dedi. Bilincsiz ilac kullanmak kotu bir sey iste. Her ne kadar cok bilgili de olsa anne sozu dinlememek lazim her zaman. Annem de kutuyu bitir dedi once ama ben etki etmiyor deyince diger antibiyotigi ic dedi. Simdi ictigim duocid. Digeri dedigim azitro

Evet benical iciyorum
  • babamasoliimbananickaldirsin  (31.12.13 11:16:37 ~ 11:17:14)
farhex sprey alıp tam yutkunma yerinin üzerine sıkın, en etkilisi farhex'dir, aynı etken madde deyip başka tantum veya andorex önerseler de kabul etmeyin

  • enn  (31.12.13 11:17:30)
ek olarak sıcak içecek, şekerli içecek içme, soğan sarmısak gibi asit oluşturacak ve midende tekrar boğazı tahriş edecek şeyler yeme.

  • enn  (31.12.13 11:19:37)
sarımsak. ama kokusunu ne yaparsın bilemiyorum. hapı varmış ama kendisi kadar etkili mi bilmiyorum.
bi de zencefil-zerdeçal tozuyla balı karıştır ye. organik bal bulabilirsen daha iyi, balparmak falan yalan.

  • passive aggressive  (31.12.13 11:19:41)
geçmiş olsun, bildiğim kadarıyla bu tarz enfeksiyon, üşütme, şişme durumlarında sıcak içmek son derece sakıncalı, ılık olarak için, ılık suya bal atın(sıcak olmayacak) o şekilde sabah akşam tüketin.

bu konuda çok etkili bir ağrı kesici, en azından kendi deneyimlerimden biliyorum, ne yazık ki yok.

zencefili geçmeyen, inatçı öksürükler için kullanmıştım, çok fena üşütmüştüm, gece gündüz azcık terleyince inanılmaz öksürük krizlerine giriyordum. yatmadan önce taze kök zencefili rendeleyip(1 tatlı kaşığı, ama tepeleme değil), 1 tatlı kaşığı balla karıştıraram yutuyordum. üstüne tabi su falanda içiyordum, yarım saatte etkili olup sabaha kadar uyuymamı sağlıyordu.

poşet ayvalı ıhlamur vardı(doğadan sanırım markası bimden alıyordum.) ılık olarak tüketin, hem kokusu çok güzel hemde boğazınıza iyi gelir.ağrı kesici olarak nurofen cold flue kullanıyorum, terletme özelliği var.dışarı çıkarsanız kullanmayın köpek gibi terletiyor. 2 şer 2şer kullanılıyordu prospektüsüne bakarsınız.
  • killerbee  (31.12.13 11:35:01 ~ 11:40:11)