Tez için film önerisi?

Merhaba,

Tezim için üç tür film araştırıyorum
. Aile olmayı/ olamamayı anlatan The Tree, Pandora'nın Kutusu gibi
. Ekibi yeniden topluyoruz filmleri Blues Brothers gibi
. Yol fimleri Sideways, Hangover... gibi

Aklınıza gelenleri yazarsanız çok sevinirim.
Sevgiler

Verdiğin örneklerdeki filmleri izlemedim ama etiketlere bakarak:

Aile üzerine: The Godfather part i ve part ii, The Tree Of Life
Yol filmi olarak: The Straight Story, Kirazın Tadı (Abbas Kiarostami)

diyebilirim.
  • mountaincat  (30.12.13 21:17:39 ~ 21:18:40)
Aile olmak/olmamakla ilgili en iyi örnek bence The Royal Tenenbaums (ilk aklıma o geldi)

Ekibi toplayan filmde Ocean serisi olabilir?

Yol filmi ise Into the Wild, The Way Back, Interstate 60: Episodes of the Road, Life of Pi

şimdilik bunlar geldi aklıma

edit: yol filmine ekleme yaptım
  • spider03  (30.12.13 21:18:30 ~ 21:19:37)
Aile olamamayı anlatan: The Royal Tenenbaums
www.imdb.com
Aynı yönetmenden ekibi yeniden topluyoruz filmi aynı zamanda harika yol filmi: The Darjeeling Limited
www.imdb.com
  • kronik  (30.12.13 21:19:12 ~ 21:23:03)
Aile olma/olamama: The Family Man, birazcık Disconnect, World's Greatest Dad, The Squid and the Whale, Marvin's Room
Ekibi yeniden toplama: Wild Hogs, Ocean's Eleven
Yol: O Brother Where Art Thou, im Juli , Rain Man, Motorcycle Diaries

Little Miss Sunshine ise hem aile olmaya hem yola girebilir.
  • aychovsky  (30.12.13 21:20:43)
aile olmak deyine neşeli günler derim hala, gülen gözler de olur.

  • dibini gor  (30.12.13 21:22:22)
aile: the squid and the whale
yol: the darjeeling limited

  • little miss rejectee  (30.12.13 21:23:38)
-Little Miss Sunshine-Aile Şerefi-Bizim Aile
-Ekibi yeniden toplamalı The Sting vardı eskilerden.Akla direk Ocean's serisi geliyor tabi.
-Yol filmi Into the Wild yazalım yine akla ilk geleceklerden.Hangover yazdığına göre bu kategoriye Due Date'de girebilir.Hangover'ı referans alarak Euro Trip-Road Trip ve birde Darjeeling Limited var.
  • zlatan23  (30.12.13 21:24:36 ~ 21:26:07)
1) hayatboyu
le passe
a seperation
2) the worlds end
3) thelma ve louise
natural born killers
  • rentts  (30.12.13 21:24:54)
aile olayıyla ilgili (bkz: Ordinary People)

  • mea maxima culpa  (30.12.13 21:29:17)
son kategori için On the Road (2012) tabii ki.

  • ikametsiz  (30.12.13 21:33:10)
Çok güzel bir yol filmi. Aynı zamanda Aile şıkkını da karşılayabilir. Yolda toparlanan bir ekip de var ama çok zorlamış olmayayım :)
www.imdb.com

  • Godless  (30.12.13 21:33:52)
ekibi yeniden toplamalı + yol filmi + aile olma/olmama = niwemang

  • rahmi pinkfloydoglu  (30.12.13 21:44:14 ~ 22:04:46)
aile olmayı/ olamamayı anlatan: american beauty, little miss sunshine
ekibi yeniden topluyoruz: aklıma gelmedi.
yol fimleri: easy rider, thelma and louise
  • gogu delen adam  (30.12.13 21:49:04)
little miss sunshine

  • bu nick tam yirmi alti karakter  (30.12.13 21:52:51)
Ekibi toparlamada the expendables. alternatif ekiplerin hepsini iki filmde topluyor işte. film cahiliyim, benden bu kadar.

bir de x-men origins wolverine vardı.
  • kelime dogru  (30.12.13 21:58:33 ~ 22:00:23)
aile: everybody s fine

  • ack3000  (30.12.13 22:18:00)
@rentts +1

  • mftf  (30.12.13 22:21:07)
aile için biutiful olabilir.

  • hayir bu koyden olsam nolcak  (30.12.13 23:17:02)
Yol filmleri: Neredeyse tüm Wim Wenders filmleri, Straight Story, Amansız Yol, Tam-ı Gilas

Ekibi yeniden topluyoruz filmleri: It...

Aile olmayı/olmamayı anlatan filmler: Terms of Endearment, Safe Passage, American Beauty, The Royal Teenenbaums, Little Miss Sunshine, Kramer vs. Kramer
  • linuswithnoblankets  (31.12.13 16:37:57)