Yeni Evlenen Arkadaş(lar)a Hediye

Yeni evlendiler, evlerine ilk kez yılbaşı yemeği için gidicem. Partiye kalmıyorum ama şöyle bir uğradım olacak.
Hem ev hediyesi gibi hem de yılbaşı hediyesi gibi ne alayım?

*bütçe 150-200

bütçe yeterli gelevekse elektrikli bir ev aleti (tost makinesi, kettle, mutfak robotu gibi)
bütçe daha az ise güzel dekoratif bir tablo.

  • etna  (29.12.13 21:13:32)
Kahve makinesi olabilir her fiyat araliginda var. Ben dekoratif seylerden yana degilim tamamen zevk meselesi, begenilmeyebilir.

  • herseyi birakip gitmek istiyorum  (29.12.13 21:15:48)
Borcam almayın da. Bizim arkadaşlar eksik listesi yapıyor, onlardan istiyorlar alırsanız bunlardan alın diye. Genelde de onlarda Tabu, Trivial Pursuit, Catan falan oluyor. Oyun dışında genelde mutfakla ilgili şeyleri tıka basa doldurmuş oluyorlar, o yüzden mutfakla ilgili pek şeyler istemiyorlar, daha çok eğlenceye ve dekorasyona yönelik şeyler istiyorlar. Gerçi, bu ekonomik duruma göre değişir. Sizin arkadaşların ekonomik durumu kötü ise çay takımı ya da banyoya bir şeyler alabilirsiniz. Standart bir Paşabahçe gezerseniz bol fikir verir.

  • aychovsky  (29.12.13 21:18:16)
düdüklü çaydanlık alabilirsin. ama bilmiyorum severler mi.

www.dekorasyonbilgisi.com
  • mr.goodcat  (29.12.13 21:21:24)
ya olum ne borcamı,annem bile beğenmiyor artık. umut sarıkaya karikatürlerine konu olmuş bir şey artık borcam :)

ya tepehome, koçtaşa gidip işe yaramayacak cama çerçeveye bir dünya para bayılmak istemiyorum. hem işe yarasın hem de yılbaşı&ev hediyesi olsun diyorum.
kahve makineleri hep çok pahalı değil mi ya? :/ bir de mutfakta neleri var neleri yok bilemiyorum/soramıyorum da olan bir şeyi almayayım..
  • jimjim  (29.12.13 21:21:38)
eğer beğeneceklerini düşünüyosan şunlar olabilir;

www.mudo.com.tr

  • elorelia  (29.12.13 21:30:29 ~ 21:32:18)
dekorasyon ürünü alma hele evlerini görmeden hiç alma.
kucuk mutfak aletleri mantıklı onda da var mı yok mu riski var. ama yeni evli çift alışıktır çift gelenleri değiştirmeye.
farklı içki kadehleri olabilir.
inanılmaz şık likör bardakları var, gelen gidenleri bol ise 12 kişilik bir takım olabilir
aynı şekilde şarap kadehi da olabilir.
viski bardağı. (kristal kesme olsa çok şık bir hediye olur)
rakı bardağı bence ila ki gelmiştir hediye.

onun dışında günlük hayatta kullanabilicekleri birbirine takım ev kıyafeti olur. battanyeli kupalı, takım yaparsınız. evde birlikte rahat vakit geçiriren film izlerken vs kullansınlar diye. onumuz kış.

eğer yılbaşı ağacı kurma alışkanlıkları varsa cam cici her zaman en güzel yılbaşı hediyelerindendir.

çarşaf'ın havlunun fazlası olmaz derler ama onlar da borcam ile aynı kefede olan hediyeler.

arkadaş ağırlanmayı eğlenmeyi seviyorlarsa fondue olabilir.

şimdilik aklıma gelenler bunlar.
  • nwnd  (29.12.13 21:34:30)
Anne yontemi candir, ihtiyac karsila. Mit mit parayi sacma, sever sevmez ne belli..

Her evin beyaz el havlusuna, kurulama bezlerine ihtiyaci vardir. 6li guzel islemeli kokulu havlu takimi al. Bi kac da kurulama bezi, o da boyle biraz ozenli olsun.

##

Mantiksiz degil.
  • cecilia  (29.12.13 21:41:17 ~ 21:54:04)
ya arkadaşlar neden çeyiz mantığı yaptınız hemen? yılbaşı konseptli olacak bir daha söyleyeyim bari..

yani evleneli 5 ay oldu bu arkadaşlar.. yılbaşında gidip, havlu borcam almak anlamsız değil mi? :/
ayrıca kahve makineleri de 300 den başlıyor.
  • jimjim  (29.12.13 21:45:24)
içki kadehleri konusunda ben hala ısrar ediyorum bence çok az türk kızının çeyizinde olan veya düğününde gelen hediyelerdendir. hatta ekleme olarak şampanya bardağını da ekliyim. (yılbaşı konseptli hem kutlama vs bak)

onun dışında yılbaşı konseptinde alabileceğin ya oyundur;
ya tabak çanaktır, ya ev süslemesidir.
rulet vs olabilir oyun olarak, az eğlenmedik yılbaşıları oyle.
ya da dediğim gibi yılbaşı ağacı süslüyorlarsa git cam cici al.

hem cama cerceveye para harcamak istemiyorum kullansınlar istiyorum diyorsun hem de yılbaşı konsepti diyorsun. yılbaşı konseptli şeyler yılın 11 ayı dolap çekmecede yatarlar kullanılmazlar. ve çoğu ıncık bıncık şeyler olur.

ne alırsan al içinde değiştirme kartı koydurmayı ihmal etme.
  • nwnd  (29.12.13 21:57:31)
tchibonun 150 tl ye kapsül kahve makineleri varr ben 100 tl liği aldım gayet güzel 200 e french pressli si vardı kırmızı olanları güzel baya

  • topraam  (29.12.13 21:58:36)
arçelik telve.

  • in vino veritas  (29.12.13 22:11:37)