Çay makinesinde filtre kahve yapılır mı?

Makine şu şekilde; www.arcesdtm.com

Sağ tarafta su kaynayınca suyu demlik kısmına aktarıyor. Demlikte 15 dk bekleyince aşağıdaki hazneye demlenen çay gidiyor.

Süzgeç kağıdığını demlik kısmına koyup, üstüne filtre kahve eklesem olur mu?

olur

zaten kahve makinelerinin de cok basit bir mekanizmasi var.

filtre kagidi iindeki kahvenin uzerine sicak suyu az az akitiyor

kahve icin kullanacaksan daha basit ve tek hazneli makinelerden alsan ya
www.hepsiburada.com
  • exlibris  (29.12.13 18:44:41 ~ 18:46:14)
Bu hediye geldi, o yüzden sordum.

  • yatagants  (29.12.13 18:45:58)
Teknik olarak olur mu bilmiyorum ama kahve epey koku birakir. Eger sonradan tekrar cay yapmak isteyeceksen kahve yapmak icin o makinayi kullanmamani oneririm.

  • wpi  (29.12.13 18:49:47)
huni şeklinde mi filtreyi koyacağın yer? eğer öyleyse pour over tekniğiyle kendin yap kahveni, çok daha iyi olur. bilmiyorum makinenin içi nasıldır, tam kesin konuşamıyorum bu yüzden. ama bu teknik için hazır satılan aletler de var, yine de kendin de yapabilirsin işte eğer uyuyorsa elindeki malzeme. çok lezzetli olur bu şekilde.

www.youtube.com

ha ama çay tadı ya da kahve tadı kalacaktır tabi, sen bilirsin artık orasını.
  • soso  (29.12.13 19:19:45 ~ 19:20:32)