[]

Videoyu dönüştürünce boyutunu artırmayan program var mı?

Total Video Converter, Any Video Converter, Format Factory ve Wondershare denedim. Tek yaptığım videoya altyazıyı gömmek. Ama gel gör ki 700 mb'lık film 1,8 GB olarak çıkıyor.

Girdiği boyutta ya da yakın boyutta çıkaran var mıdır bu dönüştürme programlarından? Ama kaliteyi de indirmesin mümkünse.


 
programla ilgili değil bu. hepsinde bitrate ayarlama kısmı vardır mutlaka. bitrate'ini düşür. kaynak dosya ile aynı yaparsan bitrate değerini o zaman hem boyut artmaz hem kalite düşmez. ama kaynak dosyanın bitrate'inden daha fazla ise boş yere dosya boyutu artar sadece.


  • localhost  (29.12.13 16:43:20 ~ 16:43:32) 
ayarları yanlış yapıyorsun, kullandığın ayarları paylaşmadan bir yardım edemeyiz.


  • cursor  (29.12.13 16:45:18) 
soldaki medya bilgisi ve sağdaki de çeviricinin yaptığı ayarlar:
i.imgur.com

  • eksi was here  (29.12.13 16:56:44) 
orjinalden daha yüksek kaliteye çevirmeye çalışmıyor aslında bitrateleri yakın duruyor orada sorun yok ama sorun codec'te. divx nedir abi divx mi kaldı :) x264'ü divx'e çevirmeye kalkarsan artar tabii ki dosya boyutu. codec olarak bunlardan birini seçmelisin: avc, x264, h264, advanced video codec (hepsi aynı anlama geliyor hangisi yazıyorsa artık)


  • localhost  (29.12.13 17:44:17 ~ 17:44:39) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.