yaşasın mezun oluyorum sırada iş var

merhaba duyuru. cv mi olabildiğince çekiçi hale getirdim. okurken 1 yıl süreli iş tecrübesi de yaptım. 2 dilim var. yurtdışı eğitim tecrübesi de var.

15 gün sonra mezun oluyorum. iş fırsatlarına mı göz diksem direk askere mi gitsem bilemedim. mayısa kadar da çalışmam gerekiyor. askere hiç gitmesem işe girme de sorun yasar mıyım? bedelli cıkar bir gün param da olursa gitmemiş olurum diye de düşünüyorum. aile kurdum bu arada askerlik konusu biraz da bu yüzden dert. uzun gidersem olur ama ailemi de götürürüm.

yurtdışı fırsatları maalesef aman aman bir tanıdık ya da referans olmadan tecrübeye bakıyor ve hayatın sadece iş oluyor. parası buraya göre 1.5 kat daha iyi. şimdilik mümkün görünmüyor.

sizce bir elektrik mühendisi olarak büyük şirketlere başvurup bekleyeyim mi? askere mi gideyim hemen? yurtdışı master imkanım da var ama para kazanma endişesi güdüyorum. o yüzden master dan geri besleme alamayacakmışım gibime geliyor bu endişe yüzünden. kafam para acısından rahat olsa almanya masterı düşünüyordum. lakin rahat değil.

kardeşinize yardımcı olmak isterseniz siz de yol gösterin. 1000 bilinmeyenli denkleme döndü bizim iş.

askerliği ertelemek pek akıl karı değil. kendimden biliyorum. 1 ay sonra askerim, keşke gidip gelseydim de kafam rahat iş baksaydım diyorum. sırf bu sebeple iş bulamadığım gibi zaman kaybettim çok.

  • nathanieltroy  (29.12.13 15:23:02)
''yurtdışı master imkanım da var ama para kazanma endişesi güdüyorum.'' her yeni mezun gibi yanlış düşünüyorsun. çalışmaya başlarsan yurtdışında master yapamazsın. yurtdışı masterı ve +2 yabancı dille 10 sene içerisinde geleceğin nokta mastersız işbaşı yaptığın mesafenin 3 katı falan olacaktır minimum.

  • japon askeri  (29.12.13 15:30:08)
askere git. cv'ler ik'nın önüne geldiğinde ne diline bakar ne hangi okulu bitirdiğine. askerlik yoksa öteye varsa beriye ayrılırsın. git kurtul.

  • ilkot  (29.12.13 17:59:30)