Audi A1 mi Alfa Romeo Gulietta mı ?

selamlar

bu iki arabadan birini alacağız gençler.kardeşimle ortaklaşa giricez.

şimdi guliettaya bakalım

Alfa Romeo Giulietta 1.6 JTD 105 63.920TL

-araba çok seksi. sıfır.fiyatı da kampanyadan dolayı uygun. tek sıkıntı manuel vites olması. otomatik vites olsa zaten karşılaştırma bile yapmayacağız ama sanırım dizel+otomatik versiyonu yok. varsa da çok pahalıdır.

Audi A1 Sportback Attractıon 1.6 Tdı S-Tronıc 58000 tl civarı

2013 model az kullanılmış bulabiliyoruz 6bin kmde falan. hem otomatik hem dizel. öyle bir avantajı var. ama tip olarak bence gulietta kadar seksi değil. daha küçük görünüyor.diğer özellikleri hemen hemen aynı. zaten kardeşimde bende ilk defa araba alacağımız için diğer özelliklerden pek anlamıyoruz.

ekşisözlükteki yorumlar pek faydalı olmadı. zira arkadaşların hepsinin altında porshe falan var gibi hiçbir arabayı beğenmiyorlar. bana daha rasyonel yorumlar gerekiyor. bu konuda sizlerin yorumları bizim için çok önemli hatta belirleyici.

sizler bu iki araba hakkında ne düşünüyorsunuz ?

hacım a1 bayan arabasıdır. a3'te bile biraz kalıbın varsa şöför koltuğuna zor sığıyorsun a1 kapsül gibi gelir. culietta'da dediğin gibi manuel fitesli. büyük şehirde yaşıyorsan dur kalk dur kalk problem olur sana.

  • zombie0  (29.12.13 11:27:14)
bu ikisi arasında tabiki dizel otomattik a1. ama yeerinde olsa golf bakardım.

  • mrthany  (29.12.13 11:29:02)
tabikide alfa lan segment farkı var aralarında

  • denizrocket  (29.12.13 11:37:42)
Giulietta dedikten sonra başka bir şeyle karşılaştırmaya gerek yok sanırım.

  • c1b2k3  (29.12.13 12:07:56)
bu iki araba karsilastirilmaz. bu ikisi ise tabiki gulietta. ama dizel otomatik istiyorsaniz yeni leonlara bakin. 1.6tdi&dsg si 59.000 tl. tip olarak guli ile kapisir. performans, ekonomi yonunden ondan iyidir bence. a1 alinacak bir araba degil. o paraya eski kasa a3 alinir daha iyi.

  • crucio  (29.12.13 12:19:31)
gulietta siker.

  • basond  (29.12.13 13:00:50)
tercih yapmanıza etki edebilecek bir şeyi daha hatırlatayım; yedek parça. alfa romeo'nun yedek parçası nadir ve pahalı diye hatırlıyorum ben.

  • pain of liberation  (29.12.13 13:02:07)
Fiat grubunun servisleri oldukça hızlı aslında Gulietta mito bravo gibi araçlarda 1haftalık bir parça tedarik süreci oluyor o kadar asıl volkswagen ve audi servislerine gidip rezilliği görebilirsiniz turbosu bozuk araçlarla dolup taşıyor servisler

  • denizrocket  (29.12.13 13:38:29)
ikisi arasında gulietta

dizel otomatik ve ufak araç olsun dersen polo blumotion al

yok illa gulietta kadar hacimli gösterişli olsun dersen leon
  • ihan  (29.12.13 13:54:20)
yeni leon derim. hem a1 den daha gösterişli hem guiettadan daha kaliteli

  • sttc  (29.12.13 17:49:12)
leon un gulietta dan daha kaliteli olduğunu söyliyen arabadan anlamıyor derim ben

  • denizrocket  (29.12.13 18:50:58)
sırf audi diye a1 alınmaz. random bir model sonuçta. tartışmasız giulietta.

  • mftf  (29.12.13 18:56:36)
sınıfları farklı bu arabaların. ama ben hastası olarak giu diyorum.

  • cemiyetin unlu simasi  (29.12.13 18:58:12)