soruya gel

arkadaşlar bir "case" sorusudur, arkadaş grubunda tartışma yaratmıştır, gönlünüzden koptuğu kadar bir cevap verirseniz çok seviniriz.

olay şu; 2 arkadaşsınız, samimiyet seviyeniz çok üst, birbirinizin evinde kalıp beraber tatile gidersiniz kardeş gibi bir şey yani. neyse günlerden bir gün arkadaşınız bir kıza aşık olur, size gösterir siz de beğenirsiniz kızı tabi de arkadaşınız için yani. Sonrasında arkadaşınız kızdan red yer, çok üzülür, siz de onun moralini yerine getirmeye çalışırsınız. Aradan belli bir süre geçer, şans eseri bu kızla tanışılır ve kız resmen size yazar. İşin garibi de kızın yazdığı çocuk reddedilenden daha çirkindir. Bu çirkin çocuk yıllardır böyle bir kızı hayal etmektedir ve o da kıza baya aşıktır ama arkadaşıyla olan durumu aklına gelip ikilemde kalır.

şimdi lütfen samimi olalım; hangi şıkkı seçerdiniz ?

a) arkadaşımı siktir edip kızla beraberliğe başlardım.
b) kızı siktir ederdim.
c) kızla sadece cinsel açıdan ilişki yaşayıp arkadaşıma çaktırmazdım.
d) durumu arkadaşıma anlatıp onun vereceği tepkiye göre hareket ederdim. arkadaşım pek önemsemezse kıza yürürdüm. AMA bu konuşma sonrası ilişkiler bozulabilir de.

d

  • kult ablasi  (29.12.13 00:20:00)
b.

  • adidas giyen nike iscisi  (29.12.13 00:22:13)
d.

  • volkanaydin152  (29.12.13 00:23:32)
Once erkek olmam lazim, benden erkek olursa c yi secerdim.

D sikki o arkadasligin bitisi olur soliym.
  • cecilia  (29.12.13 00:23:47)
b

  • boreas  (29.12.13 00:25:26)
Kız ikisinin arkadaş olduğunu biliyor mu? Ki o çocuk kızla bir şey de yaşamamış bence sorun yapmaması lazım.

  • foradream  (29.12.13 00:38:12)
B

  • sen git ben geliyorum  (29.12.13 07:05:02)
kardeş gibiyseniz elbet üçünüz bir araya geleceksiniz, o vakit ne yapacağını düşün ve karar ver.

c şıkkını da sil bence, yıllardır böyle kız arayıp bulunca sadece sevişip yollayabileceğine kendin inandın mı?

son olarak "empati" her şeyin yanıtı verecektir sana. yap bunu.
  • teoridefeminist pratiktegeysa  (29.12.13 08:03:00)
d

  • stratejistyen  (29.12.13 09:05:35)
kızın geçmişi iyi incelenmeli. eğer sağlam değilse, güven vermezse siktir edilmeli. yarın öbür gün kız terkederse iyi bir arkadaştan olmak var.

  • komando kani var bende  (29.12.13 11:09:53)
c yi silme
c

  • gerizekalı final edition sp1  (29.12.13 12:31:25)
kesinlikle d. bazıları d seçeneğinin arkadaşlığın sonu olacağını söylemiş. eğer denildiği gibi samimiyet üst seviyede ise ve kardeşi gibiyseniz, arkadaşınız sizi anlayacaktır. cevabı olumlu ya da olumsuz olabilir. fakat buna kırılacağını zannetmem. verdiği cevaba göre kararınızı netleştirebilirsiniz.

  • chester bennington  (29.12.13 13:08:27)
"Sonrasında arkadaşınız kızdan red yer, çok üzülür"

böyle üzülme falan olmasaydı d derdim. bu durumda b.
  • tescillimarka  (29.12.13 18:38:02)
bir ihtimal daha var o da grup mu dersin

  • pisuvardandumancikartanadam  (29.12.13 18:42:30)
ccc

  • envanteroperator  (30.12.13 01:41:29)
b

  • pisekar v2  (30.12.13 07:39:38)
C'nin açılımı şu: Arkadaşımı beğenmedi beni beğendi o zaman arkadaşımın öcünü alayım.
Deli misiniz siz? Kızın ne günahı var? Isınmamış belki arkadaşınıza.
Harbiden ananız bacınız yok mu sizin?
  • SiyamkedisiZorro  (03.01.14 11:00:27)