ekmek

selam herkese, ekmek yemeyi bıraktım. ekmek yerine ne yiyebilirim, tavsiyeleriniz nelerdir?

pita

  • [silinmiş]  (28.12.13 15:21:34 ~ 15:26:35)
pasta

  • hjarteblod  (28.12.13 15:23:03)
lavaş yemeye devam etsen olur mu? daha hafif sanki

  • dalessandro  (28.12.13 15:23:25)
yerine bir şey koymak için bırakılmıyor ekmek yemek bildiğim kadarıyla.
cevabım yoğurt.

  • japon askeri  (28.12.13 15:24:51)
kuruyemiş çeşitleri ile takviye, alınan proteini arttırma ve haftada 1-2 gün güvendiğin bir yerden hazır ya da kendin yapacağın karabuğday unundan ekmek olabilir 1-2 dilim.

  • candanag  (28.12.13 15:25:37)
hjarteblod, espri yapmak istemişsin hevesini kırmayım, sana da tik atayım :)

  • rock n roll  (28.12.13 15:29:01)
suypir layt ekmek. vardir angarada biyellerde...

  • compadrito  (28.12.13 15:29:07)
azalta azalta bıraksaydın keske. su an bırden ekmegı kestıgımı dusunemıyorum
tam tahıllı ekmeklerden alıp en azından bir dilim yesen yeter belkı
ama gecerlılıgı olmayan seyler de soylemıs olabılırım
  • akare  (28.12.13 15:35:23)
akare, ekmek aşığı bir insanım, birkaç gündür kabus yaşıyorum, ama bırakmak lazım ya :)

  • rock n roll  (28.12.13 15:38:13)
ekmek yemeyi bırakmakla çok iyi yapmışsın,ama günde sadece 1 dilim ekmek ,o da sabah kahvaltısında,yemek gerekiyormuş.Bende bırakmıştım uzun süre ,ekmek tüketmiyordum bir kaç ay öncesine kadar ama yine dadandım. neyse, ekmek yemediğim zamanlar bulgur-piriç pilavını,makarnayı falan ekmek yerine yiyordum.bir süre sonra bunlara da gerek duymayacaksın,sulu ve susuz yemekleri tadını daha iyi alarak yiyebiliyorsun

  • MtKrt  (28.12.13 15:47:57)
ekmek, beyaz makarna ve beyaz pirinç yerine:
bulgur, esmer makarna, esmer pirinç ve kinoa.

  • quasiromantic  (28.12.13 16:04:38)
Cok ilginc , neden kimse " bacim ekmek bir besin cesiti birakmak, birakmamak, yerine birsey koymak ne demek ki" dememis.

Kendisi bir karbonhidrat. Midem ezildi hissi icin birebir, sanki sungermis de o eksi suyu cekiyormus ( accayip tasvir yaparim) gibi hissettiren bir besin kaynagi. Nasil ki en bomba besinimizi dahi yiyor ama az yiyorsak ekmegin de bir olcusu var di mi.

Ekmek yenmeyecek bise olsaydi diyetimde bana yardimci olan canim doktorum yeme demez miydi ?

Hem madem yerine bise koyacaksan niye biraktin, ki bu birakma degil.

Ben cok yanlis anlamis herseyi corba da etmis olabilirim de .

8 dilim tam bugday ekmegi ile olan diyetim gunluk 1400 kalori.
  • cecilia  (28.12.13 16:41:49 ~ 16:43:22)
cecilia, ekmek hamur olduğu için bırakmak istedim. karbonhidrat ihtiyacımı başka bir besinle gidermek istiyorum. hamur yemeyim diye.

  • rock n roll  (28.12.13 17:36:39)
selam,
ekmek yemeyi bırakma sebebin düşük karbonhidratlı bir beslenme sistemi oturtmak istemen ise:

1 birim karbonhidrat yerine 1 birim protein ya da 0,5 birim yağ yiyebilirsin.
daha basitçe: 1 dilim ekmek yerine, 50 gr tavuk göğüs ya da 1 kaşık zeytin yağı

ben bunları ezbere söyledim, sen iyice bak tabii besin değerleri tablolarına. aşağı yukarı böyle olması gerekli...

eğer düşük karbonhidrat hedefin yoksa ama ekmek yerine başka karbonhidratlar arıyorsan:
1 dilim ekmek = 2 kaşık pilav/makarna = 1/4 simit = 2 bisküvi = 1 avuç leblebi = 1 kepçe çorba
  • neyleyim  (28.12.13 18:03:02)