kulak damlası

selam, annemin kulağı ağrıyordu, doktora gittik, kulak kiri olmuş dedi ve damla verdi. sabah, öğle, akşam 10'ar damla damlatacağız 10 gün boyunca. şimdi kulağa damlayı damlattıktan sonra, kulağını yan tarafa eğmemiz mi gerekir, kir o şekilde dışarı çıkar mı, yoksa damlatıp bıraksak yeterli olur mu?

benim bildiğim o verdikleri damla gliserindir, onu belli bir süre damlatırsınız sonra o kir içeride şişer daha sonra doktora gittiğiniz rahatça çıkarırlar. yani damlatıp bıraksanız olur eğer doktor bundan farklı birşey söylemediyse.

  • reinder  (27.12.13 15:57:38)
Damla nedir?

  • quanche  (27.12.13 15:58:16)
prospektüste yazmıyor mu?

normalde kulak damlasını damlatınca damla içerde kalsın diye bi müddet aynı pozisyonda duruyoduk ama bilemediğim bi damla sizinki. o yüzden prospektüse bakmak daha doğru sanki
  • esek sipasi  (27.12.13 16:02:33)
quanche, damlanın adını okuyamadım. ezcacı da bir şişenin içinde karışım verdi, böyle kutuda değildi damla.

  • rock n roll  (27.12.13 16:04:08)
esek sipasi, prospektüs yok, ezcacı bir şişenin içinde verdi.

  • rock n roll  (27.12.13 16:05:04)
şöyle bi link buldum ama:

www.google.com.tr
  • esek sipasi  (27.12.13 16:06:38)
kulağı çok şiddetli ağrıyordu, şuanda ağrısı yok. dedim sorayım bilen vardır, yanlış yapmayalım diye. bir de doktor bu damla köpürecek dedi, ama köpürmedi. sabah da damlattık, şimdi de ama köpürme olmadı.

  • rock n roll  (27.12.13 16:07:02)
gönderdiğim linki bi incele istersen. orada da köpürecek diyo. hidrojen peroksitmiş o köpüren şey

  • esek sipasi  (27.12.13 16:08:09)
Ben 3 yıl önce o maddeyi kullanmıştım. reinder'in dediği gibi kiri yumuşatması için. Kulak çöpü, eğilme vb. herhangi bir yöntem kullanmayın. Zaten 10 gün sonra doktor tekrar gelmenizi istemiş olmalı? Gittiğinizde yumuşayan\eriyen\çözülen kiri kulağın içinden dışarıya çeken bir aletle temizliyorlar.

  • quanche  (27.12.13 16:10:34)
esek sipası, yazıyı okudum teşekkür ederim, köpürecek yazıyor ama köpürmüyor bu, bir sorun mu var acaba kafama takıldı.

  • rock n roll  (27.12.13 16:11:49)
guanche, doktor tekrar gelin demedi.

  • rock n roll  (27.12.13 16:12:34)
hidrojen peroksit dediğimiz şey oksijenli su zaten. tatmin olmadıysanız gidip bi oksijenli su alıp onunla deneyin bakalım köpürecek mi dicem ama emin de olamıyorum.

acaba 10 damladan az mı döktünüz? belki de köpürtecek kadar kir yoktu?
  • esek sipasi  (27.12.13 16:15:44)
Benim kullandığım ilaç da köpürüyordu. Eczaneden ne aldığınızı bilsek belki bir sonuç çıkardı ama bilemedim. KBBa gün içinde telefonla ulaşmaya çalışıp emin olmanızda yarar var. Çünkü o kir ilaç kullanmayı gerektirecek boyuttaysa kolay kolay atılmaz. Bir de bu süreçte kulağına su kaçmaması gerekiyor. Duşta, havuzda, denizde falan.

En iyi seçenek ilgili doktordan soru işaretlerini gidermesini istemek :)
  • quanche  (27.12.13 16:17:41)
10 damla damlattım, doktorun söylediği gibi, ezcacı da bu şekilde söyledi. ama ağrısı geçti, ağrı kesicilerle duruyordu kaç gündür.

  • rock n roll  (27.12.13 16:17:43)