şimdi bize piyango çıkacak ya...

o parayı en güvenli şekilde nasıl alırız?

ofiste oturduk bunu tartıştık az önce :P arkadaşın biri dedi "hemen dubaiye giderim orada noterde bileti üzerime kayıt ettiririm. daha sonra bankayla anlaşırım benim yerime alırlar" dedi.

bana baya mantıklı geldi. siz nasıl alırsınız parayı?

ben de merak ediyorum bunu. yılbaşında kesin bana çıkıcak. nasıl alacağım paramı.. swh

  • raskolnikov2  (27.12.13 14:07:07)
fransa'ya giderdim oradan ingiltere sonra amerika üzerinden mısır'a geçer en son da senegal'e uğrardım. malum belki takip eden var.

  • yapma volkan  (27.12.13 14:08:30)
valla normal normal çıkar, bir notere gider bileti üzerime kayıt ettiririm. sonra bir bankaya gider hesap açtırırım, en son da eve yakın milli piyango idaresinin kadıköy binası var, panpa benim paraları atın şu hesaba derim. aklım bu kadarına yetti. hadi inşallah.

  • alice practice  (27.12.13 14:11:07)
Ben banka müdürünü yollayacağım vekalet verdim, ama devlet %40 vergi alacağı için faize yatıracağım hemen çekmeyeceğim, dengelesin kendini :)

  • redeath  (27.12.13 14:12:02)
@alice practice

noterde biletin üzerine yatma durumları oluyormuş galiba bu yüzden polisle birlikte gidiyormuş bazı talihliler. ama bence polise de güven olmaz :D
  • yue  (27.12.13 14:13:04)
bu konuda duyuruda açılmış sorular vardı. bazı arkadaşlar çok güzel bir şekilde adım adım neler yapılması gerektiğini anlatmışlardı.

  • mahone  (27.12.13 14:16:28)
altta ki duyuruya bak,birkaç mantıklı cevap var.
eksiduyu.ru

  • sealth  (27.12.13 14:22:23)
@redeath
açıklanan rakamlar vergiden düşülmüş hali diye biliyorum ben. yeni kanun öyleymiş ama kesin bilgi değil araştırmak lazım :)

  • yue  (27.12.13 14:23:40)
çıkan paraya vergi vurmuyor.
paranın tamamı senin.

  • yapma volkan  (27.12.13 14:42:56)
1 yıl içinde alırsan parayı vergi vuruyor diye biliyorum, çıktı da devletle bölüşmesi kaldı :)

  • redeath  (27.12.13 14:59:55)
milli piyangoda zaten vergi önceden alınmış durumda.
yani bilet satışından gelen paranın zaten yarısı falan dağıtılıyor.
çeyrek bilet aldığıma göre bana düşecek meblağ 62500 adet 200 tl oluyor. e onu da bi banka müdürüyle alırım, adamlar çelik kasayla alıyorlar herhalde
ondan sonra yatış.
  • joe dalton  (27.12.13 15:01:43 ~ 15:02:48)
son rakam 7 olacak bu arada, bari biletinizi kurtarın :)

  • redeath  (27.12.13 15:19:09)
la dubai'ye niye gideyim aynı olay burada da oluyor.
şimdiye kadar kaç milli piyango talihlisi gördün?
bankaya gidiyor, oraya noter geliyor, bilet üzerinize kaydediliyor, banka müdürü adınıza gidip alıyor.
  • livaneli kadir  (27.12.13 15:45:24)