Mahalle berberi vs Afilli kuaför

3 yıldır aynı kuaföre gidiyorum okulun yanında afilli bir yer güzel de kesiyor.Fakat gitgide fiyatı artırdı en son 30 verdim sadece saç traşına ve başka bir yere gitmeye karar verdim.Genelde sakallarımı kesmem ayda bir makinayla kısaltırım.Hiç hayatımda usturayla traş olmamıştım.Bugün alışveriş yapıyordum mahalle berberi tarzı bir yerin önünden geçerken bir an durdum daldım içeri usta gazete okuyordu. birde 14-15 yaşlarında çırak vardı.Neyse oturdum dedim saç sakal.Çırak yanıma yaklaştı,tırstım bir an bu saçımı keserse kötü olur neyse bu sadece sakalı yapıyormuş.Öyle güzel traş ettiki sakalları.köpürttü önce sonra yavaş yavaş usturayla kesti.Ardından usta geldi afilli kuafördeki gereksiz muhabbetleri yapmadı.saçım hakkında da yorum yapmadı "bak şöle bişi yapcam sana çok güzel olucak" ya da "enseler naturel olsun mu kardişiimm" demedi.kısaltmaya başladı aynı modeli.arada bana sordu daha kısaltıyım mı diye.afilli kuaförün yaptığı gibi yaptı saçı.sonra çırak geldi.alevlerle kulağımdaki kılları aldı abovvv nası bi heycan:D yancam sandım.sonra sir ile gözümün kenarındaki kılları aldı.bayağı bildiğin bakıma girdim.kafamı yıkadı yıkarken tarak gibi bişiyle ovdu bayağı rahatladı.kuruladı saçımı fön çekti.diğer kuaförde yıkardı ama hep kıl kalırdı kafamda bu sefer öyle olmadı.bi de omuzlarımı ovdu lan bunların hepsi 20 lira tuttu.şimdi düşünüyorumda 20-30 yaşında apaçi kılıklı heriflere bi ton para bayılıyoruz 20-30 yıllık deneyimi olan berber amcalara ayıp etmiyo muyuz?tamam belki modayı takip etmiyolar ama bence paranın hakkını veriyor

sen aşık olmuşsun bence.

  • slm  (26.12.13 19:49:30)
berbere gitmeyerek çözüm buldum.

  • rhollor  (26.12.13 19:50:16)
cogzel annatmissiniz. elinize saalik.

o amcalara tabii ki ayip ediyoz ve onnara gitmeyip, paramiznan rezil oluyoz...
  • compadrito  (26.12.13 19:51:07 ~ 19:51:31)
berber amcalarında biraz vizyon, kalite olsaydı amca haliyle kıçı kırık bi mahallede berber olmazdı. bir adam 60 yaşında hala aynı yerde berberlik yapıyorsa pek bişey bekleme. adamı ayakta dürten lüks kuaförler de aynı şeyin laciverti. en güzeli deneme, yanılma yöntemiyle iyi bir berber bulmak.

  • mayeskuel  (26.12.13 19:51:39 ~ 19:52:22)
omuzlarımı ovdu kısmına kadar iyiydi. amca biraz olayı abartmış.

  • bacardicola  (26.12.13 19:55:16)
amca değil çırak ovdu:D

  • allstar  (26.12.13 20:06:06)
Berberi merak ettim valla

  • azizakin  (26.12.13 20:33:50)