Iphone 5s Tüm Aramalarım Kesiliyor

Selamlar.

Iphone 5s'te tüm aramalarım istisnasız kesiliyor. Aramanın ilk beş dakikasında mutlaka oluyor, avea yerine "searching..." yazıyor, sonra tekrar çekmeye başlıyor telefon. Ama o sırada benim arama kesilmiş oluyor. Telefonu formatlamaya kadar bir ton şey denedim, gidip sim kartımı yeniledim, ne yaptıysam kâr etmedi. Telefon normal çekiyor, 3g falan tıkır tıkır çalışıyor. Ama birini ararsam ya da biri beni ararsa mutlaka o arama kesiliyor. Nolur bi fikir sunun parçalıycam ben bu cihazı yoksa.

Garantisi var mı diye soracağım ama anladığım kadarıyla yok.

Arama sırasında oluyorsa arama sürecinde çalışan bir donanımda sıkıntı var. Çünkü program yenilemeyi denemişsin. Sim kart yuvasından başlar anten falan diye gider bu olay.

Ben senin yerinde olsam bir yetkili servise tamir olmama şartıyla gösterir. Sonra duruma göre satar renk değişimi diye takas yapardım.

Son olarak
Samsung Rocks
Kolay gelsin.
  • EXXE01  (26.12.13 16:50:50)
Donanımsal olarak cihazda bir problem olma ihtimali var fakat böyle bir problem yüzünden tüm Apple'a bok atmak mantıklı bir davranış değil. Cihazın garantisi olduğunu varsayıyorum, senin uğraşman gereken bir durum yok. Git servise göster, onlar halletsin.

Sorun düzelmezse yenisiyle paşa paşa değiştirmek zorundalar. Apple cimri bir firma değil.
  • tek terk  (26.12.13 16:54:00)
cihaz abd'den alındığı için garantisi türkiye'de bir halta yaramıyor. türkiye'de apple store açılmasını beklemem gerekiyor, ya da abd'ye götürmem. apple store da şubatta açılacak diyorlar. 2 ay daha böyle gitmez ki bu iş, 5 dakika telefonla konuşamıyorum.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (26.12.13 16:55:38)
Bence beklemek yerine sim kartı başka bir iphone'a takıp deneyiniz. Olmazsa beklersiniz ya da iyi bir teknik servise götürürsünüz. Kız arkadaşımın internetle ilgili benzer bir sorunu olmuştu ve sorun en son Vodafone'dan kaynaklı çıkmıştı.

  • quanche  (26.12.13 17:05:46)
önceki gün gidip sim kartımı yeniledim, sorun devam ediyor. buna rağmen sim karttan kaynaklanıyor olabilir mi?

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (26.12.13 17:09:53)
Avea'nın müşteri hizmetlerini arayıp hat ayarlarını sıfırlatmayı denediniz mi?

  • jonturk  (26.12.13 17:19:11)
Avea tarafında yapılmış tanımlamalardan kaynaklanıyor olabilir. Aramalarda çok geçerli olacağını sanmıyorum ama internet için öyleydi. Emin olmak için başka bir iphone 5 ya da 5s'e takıp deneyin derim. En azından "sorun kesin donanımsal" diyebilesiniz.

  • quanche  (26.12.13 17:48:56)