Tek ekran kartından çift monitör

Merhaba,

1 tane ekra kartından DVI ve VGA ile çift monitör bağlantısı yapabilir miyim ? veya tek ekran kartıyla çift monitör ile görüntü almak için bana bilgi verebilir misiniz ?

Teşekkürler.

ekranlardan farkli goruntu almak istediginizi dusunerek,

ekran karti tek ama üzerinde birden cok vga, dvi, veya hdmi cikis var bunlardan 2 tanesine ekran baglayabilirsin.
  • helenart  (26.12.13 16:03:26)
iki monitörü tek gibi olmasını istiyorum ama o mümkün olmuyor mu ?

  • Vermillion  (26.12.13 16:10:53)
dvi ve vga'ya 2 farklı monitör bağlayabilirsin. windows görüntü ayarlarından da ister 2 monitörün aynı şeyi göstermesine ayarlayabilir, ister birbirinin uzantısı şeklinde ayarlayabilirsin.

  • tembel sinefil  (26.12.13 16:21:24)
ekran kartı driverından ayar yapılması gerekiyor dimi ?

  • Vermillion  (26.12.13 16:28:41)
Elimde ati hd5450 ve 2 adet monitör var. vga ve dvi bağladığımda görüntü gelmiyor. Bir değişiklik yapmam gerek ama nerede bilemiyorum ? @nohutbey çoğaltıcı al demiş. çoğaltıcı olmazsa yapamıcam mı ? yardım lütfen

  • Vermillion  (27.12.13 10:43:11)
nvidia nın proğramında götüntüyü birleştime ayarı var, yani iki ekranda da aynı görüntüyü alıyosun.sen "amd catalyst center" indir kur yüklü değilse. orda vardır ayarı.

  • hasmetizm  (27.12.13 13:18:05)
not:ben hem monitör hem tv bağladım, aynı görüntüyü alıyorum bu şekilde.

  • hasmetizm  (27.12.13 13:18:56)
çoğaltıcıya gerek olmaması lazım hd5xxx kartlarda. masaüstünde sağ tıklayıp ekran çözünürlüğü veya screen resolutiona tıklarsan multiple display diye bir seçeneğin olması lazım. ben 5770 kullanıyorum ve şu şekilde:
i.imgur.com

hdmi üzerinden de 3. monitörü takmak istersen işte o zaman çoğaltıcı gerekir, çünkü hdmi dvi bağlantısını kullanır. 2'sinden sadece 1'indeki monitörü görür.

edit: hdmi'yi display port olarak yazmışım
  • tembel sinefil  (27.12.13 14:34:36 ~ 30.12.13 17:35:30)
teşekkürler

  • Vermillion  (29.12.13 03:31:12)