anadolu yakasında yasama elverisli mahalleler

bir suredir ev almayi dusunuyorum bi kadıkoy u bilirim ordada ev fiyatları ucmus. karsıda ( uskudar vb) yasanacak( halkin tutucu olmadıgı,genc insanların yasadıgı )mahalleler nerelerdir, onlara bakayım.

üsküdar tutucu sayılır, en azından merkezi öyle. altunizade ve acıbadem düzgün yerler ama ev fiyatları nasıldır bilemiyorum, yüksek olabilir.. bence daha çok maltepe tarafına bakabilirsiniz. bostancıdan sonra fiyatlar ucuzlar biraz daha. idealtepe çok güzel bi yer mesela. sahil tarafı hele.. küçükyalı, adatepe falan sakin yerler. hani öyle genç insanlarıyla ön plana çıkmaz ama güvenlidir ve nispeten daha uygundur en azından.

  • nathanieltroy  (26.12.13 16:06:36)
doğancılar

  • [silinmiş]  (26.12.13 16:07:23)
bostancı (maddi açıdan kadıköyden farksız hatta daha yüksek olabilir)
biraz daha doğuya doğru gidebilir; süreyyapaşayı tercih edebilirsin.

  • jimjim  (26.12.13 16:10:15)
ne kadar bütçe var?
yeni ev mi isteniyor?
proje mi olmalı yoksa tek başına bir apt da olur mu?
yatırımlık mı oturumluk mu?
kaç artı kaç?
daha bir sürü kıstas var. biraz daha spesifik bilgi verirsen yardımcı olmaya çalışırız elbette.

şimdiden hayırlı olsun diyim bir de =)
  • esek sipasi  (26.12.13 16:25:39)
süreyyapaşa +1

  • brotha b  (26.12.13 16:26:03)
dogancilar +1, salacak, moda

  • dnznc  (26.12.13 17:00:23)
Bostancı, Suadiye, Kazasker, Kozyatağı bence en uygun yerler.

  • once  (26.12.13 17:04:50)
küçükyalı'dan kadıköy'e kadar (kadıköy ve moda dahil, acıbadem-koşuyolu hariç), minibüs caddesi, bağdat caddesi ve sahil tarafları.

minibüs caddesinin üst kısımları e-5'e yaklaştıkça fiyat düşer.
bağdat caddesi-sahil yoluna indikçe fiyat artar.

bunun dışında bu aralıkta bostancı, şenesenevler, kozyatağı, sahrayıcedid taraflarında fiyatlar biraz daha düşüktür.
şahsen bostancı yerine kozyatağı daha iyi diye düşünüyorum.

sahrayıcedid'de mezarlığın olduğu taraflarda, yukarıda 300 bin liralık evlerin çok benzerleri 200-250 bindir.

yalnız göztepe'nin merdivenköy'e ya da fikirtepe'ye doğru olan taraflarını tavsiye etmem.
yani "ssk'nın üst kısımları" diye geçer ev ilanlarında.
tabii bunlar benim görüşlerim.
  • blatta hiberna  (26.12.13 17:21:11)
çok net moda diyorum,hernekadar kadıköy hariç desen de. :)

  • xasuo  (26.12.13 17:46:07)
moda sacmalamis durumda fiyatlar acısından yani;)

  • bluewhale  (26.12.13 18:10:28)
kadıköy'e en yakın "kuyubaşı", minibüs caddesindedir kadıköy'e bir iki duraktır. zorlasan yürüyerek bile gidilir.

kızıltoprak'ta da bazen çok uygun kiralar çıkıyor şansa, o da kadıköye bir iki durak ama cadde kısmında.

göztepe'liyim. bizim orada 1000 civarı bulunuyor, apartmanlar eski çünkü. hafif "merdivenköy" kısmına gidersen de kiralar biraz düşer.
  • perizad  (26.12.13 20:38:01)
Doğancılar diyenlere katılıyorum ben de, ilk tercihin bu olsun .. Kardeşim 2 senedir yaşıyor orda, Kadıköy ne kadar tutucuysa Doğancılar da o kadar tutucu diyeyim. Sıkıntı olmaz yani.. Üsküdar'ın daha iç taraflarını pek bilmiyorum tabii. Valla Kadıköy'de(10 dakika mesafede ) aynı büyüklükteki ev için tam 2 katı kira istemişlerdi, öyle saçma işler..
Şenesenevler de güzel tavsiye olmuş. Nispeten ucuz sayılabilecek, rahat bir yerdir..

  • machine head  (26.12.13 20:46:55 ~ 20:51:15)
kadıköy rıhtıma yakın satmayı düşündüğüm bir ev var ( rasimpaşa tarafı). komşuların büyük çoğunluğu genç. iletişime geçebilirseniz yardımcı olmaya çalışırım

  • joe dalton  (27.12.13 08:02:49)