Yurt Dışına Çıkalım..

Sevgili Seray Severler,
diyorum ki yurt dışına çıkalım artık orada yaşayalım. Orada çalışalım. Orda evlenelim orada çocuk büyütelim.

Kriterlerden bahsediyorum
Yaş :30
Cinsiyet : Erkek
Eğitim : Lisans
Askerlik : Yapıldı

Bunların dışında ilk etapta yurt dışına çıkacak ve bir süre orada ikamet edecek paraya da dile de (ing.) sahibim.
Şimdi diyorum ki nereye gideyim öyle bana zorluk çıkartmasın yok dil sertifikası bilmem ne istemesin. Pahalı olmasın iş bulabileyim. geçinip gideyim işte ya..

Öncelikli bu şeyi yapanlar sonra da yapmak için araştıranlar yazarsa çok memnun olacağım canlarım...

Meslek ve medeni durum nedir?

  • ekyil  (26.12.13 11:22:51)
Orman Mühendisliği mezunuyum kendi işimi 7 yıldır yapıyorum.
Bekar

  • erty_ksk  (26.12.13 11:26:06)
eski sevgilimin babası da orman mühendisiydi, polonya'da iş bulamadığı için almanya'da çalışıyordu. moralini mi bozar yoksa "aa iyi bari almanya'ya bakayım" mı dersin bilemem.

  • der meister  (26.12.13 11:29:55)
Aklıma gelenler şunlar;
- Yabancı biriyle evlenebilirsin
- Yüksek lisans ile başlayıp, gittiğin ülkede kalabilirsin
- Orman mühendisi arayan firmalardan iş bulup o ülkeyede çalışma iznine sahip olabilirsin

Ülkelere gelince, iskandinavya, orta avrupa (avusturya gibi, ancak pahalıdır) ve İngiltere & İrlanda düşünebilirsin.
  • ekyil  (26.12.13 11:30:26)
Kanada'da da iş bulursun gibi geliyor bana. Bilmiyorum belki çok düz mantığım ama hani orada da koca koca ormanlar var :S

  • iorveth  (26.12.13 11:52:44)
Dil sertifikasi olmadan olmaz bence. Ayrica meslegin yurtdisinda gecerli mi, ulkeler talep ediyor mu?

  • comptrol  (26.12.13 13:14:06)
danimarka

  • azizakin  (26.12.13 13:18:56)