[]

Eksik olan şeylerin yarattığı yanılgılar

Kahve yaparken boş durmak istemedim ve dolapta bulunan yiyecek varlığımı kontrol ettim sonuç olarak hala yoğurdumuz varmış ! Yarın almaya gerek yok .

Neyse yoğurtla varlık yokluk üzerine kısa bir bakışmadan sonra aklıma düşen adanalı bir arkadaşın vakti zamanındaki söylemleri olmuştu .

Anı ; Kendisine yemeğe misafir olduğumuzu zanneden arkadaş yemek ve üslup gereği yan yemek olarak cacık hazırlamıştı fakat nedendir bilinmez cacığı yekten yoğurda salatalık rendeleyerek yapma gereği duymuştu , garip . Bu anlamsızlığı sorduk fakat gelen cevabın anlamsızlığına katlanamayacağımızı hiç hesap edememiştik doğrusu . Sonuç olarak adananın bazı kesimlerinde insanlar kaba tabirle " bizim paramız var biz fakir değiliz " demek adına misfirlerine sundukları cacığa ne kadar az su koyarlarsa kendilerini o denli zengin gösteriyorlarmış . Sanırım bunlar hep hurafe .

Anı kısmını geçtiğimize göre yanılgı haline gelebiliriz artık ! Neden insanlar eksikliklerinden doğan halleri dışarıya karşı daha bir pervasızca aktarma yolunu seçerler ki ?
Misal veriyorum abisi ya da ablası asla yakışıklı / güzel olmayan kişilerin abi ve ablalarını dışa karşı aktarırlarken olabildiğinden daha yoğun bir görselliğe tabi tutarak anlatmaları ya da herhangi bir aile bireyini iç yapısından ziyade görsel unsur olarak kullanırken bunu nirvana seviyelerine sabitlemesi ya da örnek değiştirmek gerekirse ;
çoğu zaman otobüste denk gelinen ve elden düşme eski bir cep telefonu kullanan kişilerin yalnız kaldıkları ortamlarda diğer insanlara karşı umutsuzca yaklaşıp belkide otobüs halindeyken çalan telefonlarını açma utancına kapılmaları ve aynı kişilerin arkadaş çevrelerinde bu durumu ben yeniliklerden ziyade bu duruma gelenekçi yaklaşıyorum edasında bir çıkış sergileyip vurdumduymazlığı kendine kalkan edinmesi .

Bu tarz eksikliklerin üzerine giden insanların yaratmış oldukları yanılgıların yakın çevreleri tarafından farkedilmediğini düşünecek kadar yoksun bir varlık olabilir mi insan ?

dinlemiyor muyuz ?

 
yanılgı değil de tenakuz daha, sanki, ha?
O'naysa hiç kimseler engel olamaz

  • esref  (26.12.13 04:16:08) 
Cacik hurafe degil hocam. Cacigin orcinalinde su yok.

Adamin ancak sogan ekmek yiyebilecek kadar bir zenginligi varmis. Karisina demis ki, "Hanim su soganin kabuklarini kapiya at da, malini mulkunu yemiyo zannetmesinner!"

yakisikli/guzel olmayan abiye/aplaya destek, fiskolocik bi rahatlama yontemi...
cep telefonu

iste bunnar hep maalle baskisi! kahrolsun maalle baskisi!

sizin bu gozlemlerde bulunmaniz da maalle baskisinin bir unsuru... kafalar maalle baskisina gore formatli cunku...

ben sorunuzu elestirip, sizin uzerinizde maalle baskisi olusturmak icin yazmiyorum bunu. sadece bi ornek vermek icin yaziyorum, lutfen yannis annamayin...
  • compadrito  (26.12.13 04:35:07) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.