sorum basarili arkadaslara: nasil yapiyorsunuz?

o calisma azmini nerden buluyorsunuz? para icin demeyin. para icin olsa cok daha mantikli seylere yonelirsiniz. makam icin millet sirtiniza vursun helal desin diye de degil. sadece "insanliga yararim dokunsun" mantigiyla da bu kadar calisilmaz. calisilir mi yoksa?

ee nasil boyle idealistsiniz anlatin

çok basit, hırs.

çocukken bu çocuktan bir bok olmaz diyordu etrafımda ki herkes, şimdi yüzüme bakamıyo hırdolar
  • GibsonRules  (25.12.13 19:57:30 ~ 19:59:24)
Çalışmak araç olmuyor, amaç oluyor.

  • aychovsky  (25.12.13 20:01:02)
@gibson o olayi ben ortaokulda yasamistim, lise sinavina hazirlanirken tukettim o hirsi bir daha gelmedi :( bende kisa sureli oldu yani, seninki gibi olaydi iyiydi

@sivrisinek ya para degil iste. mesela tanidik var, kadin/adam tip okudu, dunyanin en iyi tip okullarindan birine giriyor sonra vs. ama para kazanmaya simdi baslayacak 40kusur yasina geldi. O akliyla baska bir alana girse coktan milyonerdi simdiye. "Doktor olmak istiyorum" degil sadece. Gunde 10 saat ders calismaktan bahsediyorum 10kusur sene boyunca. Alaninda en iyisi olmaktan bahsediyorum

@aychovsky evet o sekilde birilerini de taniyorum ama mesela yukarda anlattigim kisi oyle de degil. kendisine de soracagim nasil yapiyorsun diye
  • babamasoliimbananickaldirsin  (25.12.13 20:03:52 ~ 20:06:42)
Benim için ego. Ilgilendiğim konularda en iyi olmak için çabalarım hep. Diğerlerinden üstün olma durumu hoşuma gider.

  • giderbey  (25.12.13 20:16:34)
kul hakki yemeden, namerde muhtac olmamak icin ve tanimadigim bir iki insana faydam tokansin diyin calisiyom ben...

basarili oldugum pek soylenemez ama it kimin calistigim rahat rahat soylenir.

SS kurali hayatta da gecerli oldugu icun, her ne is yapiyosam, onu gendime zevkli hale getirmeye calisiyom. sonunda oyle bi donem geliyo ki, Bazartesi olunca seviniyon, Sali olunca daha da seviniyon...
  • compadrito  (25.12.13 20:19:59)
genelde az calistigim icin basarili olmami sans ve tesadufe bagliyorum. hatta kendime inanmadigim icin psikologa dahi gittim.

ailem ideallerim oldugunu saniyor ancak pek oldugu soylenemez. kucukken hirsliydim, aileme onlar kadar iyi oldugumu kanitlamaya calisirdim; simdi o da kalmadi. ben tesadufen basariliyim sanirim. basarili olmanin sebebine iyilik yapmak diyemem cunku iyilik kismini basarili olmadan da gerceklestirebiliriz.

ps: cevap olsun: hirsli zamanlarimda en buyuk motivasyonum arkadaslarimdi. insanin cevresi caliskan insanlarla cevrili olunca ister istemez calisiyor.

bir de basari kime gore? ben kendimi pek basarili da bulmuyorum (baskalari beni basarili bulsa da)

typolar icin pardon, mobildeyim. gozum kor oldu
  • little miss rejectee  (25.12.13 20:47:38 ~ 20:52:37)
sorumluluk duygusu ve ego.
yaptığım işin benim tarafımdan yapılıyor olması o işe ayrıcalık katmalı bence. öylesine yapamam. tam olmalı her ne idiyse.
sorumluluk duygusu ise ayrı bişey, ya vardır ya yoktur. az biraz bi adamsendecilik bi vurdumduymazlık olsa fena olmazdı mesela:)
  • sirkelimon  (26.12.13 10:45:37)