Bu yıl büyük ikramiye size çıksa o parayla ne yaparsınız?

Çok klask bir soru ama bir ekleme yapacağım ben. İnancınıza göre o paradan hayır geleceğine inanıyor musunuz? Mesela bi Cla 200 alıp rahatça kullanabilir misiniz? Yargılamıyorum kimseyi yanlış anlamayın. Öpt.

hem de ne bicim. once anneme bir ev alirim. hep hayalidir kadinin. "ya soyle dere kenarinda bir evim olsa, teyzen beni darlamasa. kafama gore takilsam ya. iste bak bu yuzden emekli olmak istemiyorum. simdi ikide bir cagiracak oraya buraya" der hep. sonra da kendime klasik bir araba alirim. tek kapi 58 impala. babama da genis bir ciftlik alirim. su aralar oyle bir sey ariyor.

sahsen lukste gozum yok benim. su anki yasantimi surdururum diye dusunuyorum.
  • osuruklu  (25.12.13 19:47:16)
tek başıma eve çıkarım sanırım. bıktım insan kahrı çekmekten. bir de annemlerin kredi borcunu kapatırım, ne kadar lazımsa alsınlar. onun haricinde değiştirmek istediğim bir durum yok ama ilerisi için bir cafe sahibi olmak isterim.

  • kırmızıkaşekaban  (25.12.13 19:52:44)
pılımı pırtımı toplar noveçe giderim. kendime sarışın bi norveç gelin bulur çocuk yaparım, sonra karımla göl kenarında pipomu tüttürür biramı içerim. karımda bana sandviç ve yemek hazırlar

haa parayıda çok basit faize koyarım her ay faizle geçinirim.
  • GibsonRules  (25.12.13 19:56:42 ~ 20:00:10)
yavaş ve derinden ilerlerim. hem de öyle bir rahat kullanırım ki. hayallerimi gerçekleştiririm. mütevazi ancak iyi bir yerde iyi manzaralı ev. porsche 911 ve plymouth ve bir triumph chopper. bir pub. gerisi bankaya ve aileye bölüşülür.

gibson deyince aklıma geldi; bir ayağımı da finlandiya'ya atarım.
  • cemiyetin unlu simasi  (25.12.13 19:57:49 ~ 19:58:21)
hayırlı olması için çabalardım, kardeşlerime verirdim bi miktar iş kursunlar deyü, gayrimenkule yatırırdım dönerci gibi fastfood tarzı şeyler açardım, özelde okurdum evet o kadar param var hala okuma derdindeyim, kendime de ev alırdım

  • elyafiyaffellaffelebelyafelyaf  (25.12.13 19:59:01)
3 haneli sayılara gelene kadar "hayrı gelmez." derim. aslında 50 lirayı da düşünebilirim. sonrasını acımam harbi söylüyorum. hayvanlar gibi kullanırım.

50 milyonmuş. 3 milyonuna ev alırım. 1 milyonuna içini döşerim. 10 milyonunu kendi hesabıma 10 milyonunu eşimin hesabına yatırırım.

vay amk ne fakir adamız. memur çoçuu olmak böyle bir şey herhalde aklıma fikir gelmedi amk. bekle zorlayacağım.

500 bin liraya çok kral stüdyo kurulabiliyor, onu da yazamadık. ıvır zıvır kalıyor. lan olum bana fikir verin ! ikramiye çıksa am görmüş kedi gibi kalıcam.

2 milyona hayvanlar gibi bir stüdyo, küçük karavan tarzı bir şey, goldwing ve lüks bir araba alırdım.

1 milyona muayenehane açardım.

eğer çok tutmuyorsa direk hastane açardım hatta.

aklıma geldikçe eklicem. ilgimi çekiyor böyle saymak.
  • zazazaraeta  (25.12.13 20:01:55)
tum turkiyenin yapacagi gibi yarisiyla ihtiyaci olanlara yardim ederdim

saka saka o paradan hayir gelecegini dusunmedigim icin 15 yldir bilet falan almiyorum.

ama ciksaydi bir ev bir araba alirdim
  • exlibris  (25.12.13 20:03:49)
cla 200 ne olm o paraya onu mu alırım. bok gibi araba.

bana çıksa, bir kısmıyla evdir dükkandır yani batsam bile beni rahat rahat geçindirecek şeylere yatırım yaparım. ayda bi 20k gelirim olacak şekilde en kötü. kalanını da kafama göre harcarım işte.
  • tescillimarka  (25.12.13 20:06:11)
bu sene ilk defa almiyorum bilet kac senelerdir cikmiyor diye ama gecen sene ciksaydi şu ***** ******* metrosunu bitirtecektim.

  • yns  (25.12.13 20:21:24)
Bu ülkeye sadece yaz aylarında Kaş'a tatil yapmaya gelecek şekilde kullanırım. İsveç olur Londra olur İtalya olur, artık neresi olursa...

  • amelie poulain  (25.12.13 20:24:46)
o para en kendi halinde olanımızı bile hırs manyağına çevirir. kafayı yedirtir eğer aylık 50bin falan geliri yoksa. ama birden yedirtmez kafayı. o kadar para olunca ortak iş yapmak isteyenler falan sarar çevreni. sonra? sonrasında en karlısını bulma hırsı başlar. sonra bir işe para yatırırsın, şuna mı yatırsaydım dersin, karlılığın az olduğunu düşünüp üzülürsün. -evet 50 milyonla da üzülebilir insan-

neyse, ben olsam o hırsla afrika ve asya kıtalarında 4-5 ülkeye bilişim firması ve reklam ajansı açardım. sonrasında büyüyen pazarlarla birlikte ben de büyür, emek sömürmede 1 numara olmak için diğer kodomanlarla yarışırdım. tabii bir de hergün kopi luwak içerdim.
  • armagan  (25.12.13 20:29:34)
Daha dun konustuk annemle, o kadar para adami deli eder, cikmasin bize diye.

Hayir gelir , bu noktada ulemaya nanik yapiyorum. Sanirim ben kullanamqm gibi.

Hocam buyuk basin derdi buyuk olur amaaan ne ugrascam be.
  • cecilia  (25.12.13 20:31:09)
bir kısmını alırım, kendim ve ailem için. diğerini de dağıtırım, yoksullara. zaten ömür billah bitmez o para.

  • rock n roll  (25.12.13 20:33:25)
ülkeden siktir olup giderim.

bir senede parayı rüşvetsiz, ihalesiz, 2'ye katlarım.

mutlaka philanthropist olurum.
  • [silinmiş]  (25.12.13 20:39:20)
işimden istifa ederim.

  • 9kuyruklukedi  (25.12.13 20:40:15)
suradan bir l39 albatros www.internationaljets.com

sonra bir de p51 mustang

bir de arka bahcesinde ucak pisti,hangari ve helipad olan bir ev. ucaklari helikopterleri planorleri dizdin mii

tamamdir benden krali yok
  • babamasoliimbananickaldirsin  (25.12.13 21:07:49)
Tıp okurum.

  • zarpandi t  (25.12.13 21:19:28)
her bir allah kuruşunu içim rahat bi şekilde harcarım.

  • xenophobe  (25.12.13 21:31:34)
Gayrımenkul yatırımı yaparım belli bi kısmıyla.

  • norek  (25.12.13 21:56:02)
bebek. ciddiyim.

  • slalom  (25.12.13 21:57:56)
İşi bırakır, önce 1 ay falan gece gündüz doya doya uyurum.

  • arnold schwarzeneger  (26.12.13 08:41:34)