[]

Koroner arter hastalığı?

Merhaba.
52 yaşındaki annem bugün anjiyo oldu. Sol ön inen arter(LAD)'de "ince yapılı olup ostumunda %89-90, proksimalinde %70 ve ortasında %70-80 darlıklar vardır." diye sonuç çıktı.
Aorta:
Sistol sonu : 167
Diyastol sonu : 77
Ortalama : 119 mmHg basınç çıktı.
Bize by-pass ameliyatı önerildi. Sizce olunmalı mı? buradaki kardiyologlardan da bir fikir almak istedim.
Teşekkür ederim.

 
hayirsiz +1


  • the kene  (25.12.13 17:59:55) 
Bay pas oneren kisi hastanenin resepsiyonisti ya da kantin isletmecisiyse, sallamayin.

Kardiyovaskuler cerrah onerdiyse, sozunu dinleyin...

O soze itimat edemiyosaniz, baska bir kardiyovaskuler cerrahin muayenehanesine gidin...
  • compadrito  (25.12.13 19:47:34) 
Merhaba,

LAD kalbi besleyen önemli bir arter. Kalbi besleyen damarlar için %70 üzerinde darlıklar ciddi darlıklardır. Eğer doktorunuz by-pass ameliyatı veya stent takılması gibi önerilerde bulunduysa dinlemenizde yarar var.

Unutmayın ki en doğru bilgileri annenizin klinik durumunu ve öyküsünü bilen doktor söyleyecektir.

Geçmiş olsun.
  • ichbinme  (25.12.13 21:50:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.