[]

Budapeşte için döviz

Euro mu alayım, Macar forintisi mi? muhtemelen şehirde euro geçiryordur ama forinti alsak daha mı kara geçeriz?
 
forint al, havalimanında çevirmek pahalı olur. taksici euro verirsen üstünü zor verir. her türlü kaybedersin


  • spankenstein  (25.12.13 16:07:13) 
bol forint almak daha mantikli olabilir; euro ile tekrar kur farki vs odemezsiniz. zira cok ucuz budapeste ben epey bir alsiveris yapmistim forintlerimle.


  • dnznc  (25.12.13 16:49:50 ~ 16:51:41) 
biz japonyaya giderken arkadasla, azicik yen, kalani dolar seklinde gittik. orada kaldigimiz yere yakin bir doviz burosundan kalan dolari yene cevirdik.
(hizli ihtiyaclar icin: tren pasosu, taksi vs icin almistik "yen"i)

TL'yi japonya'da yen'e cevirmek kur harici bir masraf istediklerinden cok pahaliydi,
dolar her yerde dolar zaten,
  • idexo  (25.12.13 17:17:03) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.