Filtre kahve makinesi

Alırken dikkat etmem özellikleri nelerdir?
En fazla 120 130tl ye kadar öneriniz var mı?

rossmanda 30 tlye var bak. sadece filtre kahve yapıyor. ama memnunum. tchibonun makineleri de hoş

  • kablelvuku  (24.12.13 20:36:54)
söyle bir sey al, markasi cok cok önemli degil.

www.gold.com.tr

sadece bu modda calissin yeter.
  • serabetan  (24.12.13 20:44:38)
www.hementeslimal.com

şu nasıl bişey? zaman ayarlaması varmış.
  • random word  (24.12.13 20:49:52)
Şimdi filtre kahve makinelerinde dikkat edilecek bir kaç husus var.

Kahve demleme hadisesi(brew) yöntem değişmeksizin 92-95 santigrad derece sıcaklığında suyla olmalı. Dolayısıyla makine suyu bu sıcaklığa çıkarabilmeli ki kaliteli olsun kahveniz. İkincil olarak filtre kahve yöntemsel olarak 5,6 bardaklık yapılır dolayısıyla kahve bayatlayana dek (ort 45 dk.) onu sıcak tutabilen bir mekanizmaya sahip olması ( termos şeklinde veya alttan ısıtmalı).
Bana göre önemli olan yine miktar yani 5 badaklık mı haznesi yoksa 20 mi mühim.
Son olarak Filtre tipi kağıt/metal/plastik diye ayrılıyor. Plastiği daha az kağıt ve metali daha çok tercih etmenizi tavsiye ederim. Kağıtta da kağıt filtrelerin aromayı tutması gibi bir handikap mevzu bahis yani mümkünse metal yoksa kağıt.

Bundan daha önemlisi kahve. Bütün kahve yöntemlerinde esas olan taze kavrulmuş kahve kullanmak (maks 20 günlük) ve kahveyi hazırlamadan önce öğütmektir. Gidip paket filtre kahve kullanacaksanız gidin en ucuz kahve makinesi neyse onu alın geçin çok farketmeyecektir. Samimiyim. Böyle bir durumda programlanabilite falan önem kazanabilir sizin için onu düşünün geceden koydunuz kahveyi sabah 6 da hazırla vb. gibi özellikler oluyor.

Tek kişiyseniz bütçeniz kısıtlıysa 600ml french press + hario değirmen (en azından sözen) alın. Paket kahveyle Filtre kahve makinesinden alacağınız verimin on katını alırsınız lezzet açısından.
  • wallcan  (24.12.13 21:11:39)