Kışın Interrail

selamlar,

arkadaşla konuştuk dün, şöyle şubat başı gibi gitsek mi acaba biyerlere dedik iki arkadaş. onun tatili başlıyormuş (öğretmen), ben de izin alabilirim. para durumu sıkıntı tabii ama bi şekilde ayarlarım gibi düşündüm artık... ama aklıma takıldı. kışın şubatında sıkıntılı olur mu acaba?

kıyafet olarak bi kere bot, mont vs olayı biraz sıkıntı olur gibi geldi bana. onun dışında başka sıkıntı çekebileceğimiz durumlar olur mu dersiniz? akdeniz sahiline paralel seyretmeyi planladık ilk anda öyle konuşurken (portekiz, ispanya, fransa, italya gibi, sonra belki bi ihtimal amsterdam). buaraların yazın çok çok daha güzel olacağı aşikar. ama kışın da çok mu kötü olurlar? gezebilecek yer yine bulabilir miyiz? söz sizde, öpt kib bye.

ben şubat ortası mart ortası arası yaptım.kuzey ve doğu baya soğuk oluyor hatta o kadar soğuk oluyor ki kendine sövebiliyorsun.kar bile olur büyük ihtimalle ama ne zaman italya indik hayat normale döndü bizim için mart başında 15-20 derecelerdeydi. venedikte falan baya deri ceketlerle gezmiştik.

rotan güney olduğu için tek sıkıntı yağmur olursa o dönem sıkıntın olur gibi geliyor.
  • prezarlatif  (23.12.13 20:07:16)
her iki mevsimdede bahzettiğin bölgeleri gezmiş biri olarak yazın yapsanz daha iyi olur derim hani hollanda ve çevrese desen yaz kış pek farketmez ama güney fransa ,barcelona vs yazın çok daha güzel.gezebilecek yer her halükarda bulursunuz belki kışın yaza göre daha sakin olur tabi bu nasıl bi gezi yapmak istediğinede bağlı müzeler ve tarihi yerleri geziceksen belki kış olması ve daha az turistin olması işine gelir.

  • allstar  (23.12.13 20:09:07)