Ziraat ATM?

Ziraat ATM'sinde şifreyi yanlış yazdığım için kartıma alıkoydu.Daha önce yaşayan bilen varmıdır?Ne yapmak gerekir?Sitesinde 3 gün şubede tutulup imha edildiği söylenmiş ama Pazartesi gitsem makina açılmış olurmu yani benim kart ellerinde olurmu yoksa ne zaman açacaklarını falan mı söylerler?Teşekkürler.

gideceksin kimliğinle birlikte iade edecekler.

  • derectus  (02.05.09 22:31:19)
biraz şans biraz kısmet diyelim sayın romalı. zira bazı şubeler oluyor haftada 1 toplu kesim yapıyorlar atmde kalan kartlara hiç 3 gün ayrımı gözetmeden götürüveriyorlar. ardından bi de işmiş gibi şanslıymışsın dün kalsaydı kartın dün hepsini imha etmiştik diyorlar.

  • emininsel  (02.05.09 23:27:11)
müzmin bir dalgın olduğumdan her ay illa bir kaptırırım kartı. kaptırdıktan 1-2 hafta sonra gidip aldığımda oldu ve imha edilmemişti. onları topluca bir yerde saklıyorlar. bana 15 gün olduğu söylendi bu sürenin (ama tabii kaptırdıktan hemen sonra girip güvenlikten almak yine de en iyisi). önce gidiyorsunuz kartınızı alıyorsunuz(danışmaya sorun yönlendirirler sizi gereken yere). daha sonra bankadan ya da telefonla kartın üzerindeki blokajı kaldırtıyorsunuz(şubede size detaylı bir şekilde anlatırlar). eğer şifrenizi unuttuğunuz için kaptırdıysanız yine şubeden ya da telefonla arayıp yeni şifre istiyorsunuz ki o da takribi 1 hafta 10 gün gibi bir sürede gelir. yok şifremi biliyordum derseniz blokaj kalkınca tekrar kullanabilirsiniz kartı.Ama yanlış girerseniz sorgusuz geri alıyor bankamatik diye biliyorum. kolay gelsin...

ekleme; nüfus cüzdanınızı yanınızda bulundurun onu görmek istiyorlar.
  • machine head  (03.05.09 04:41:01 ~ 04:42:16)