Ev,kira ve kiracılık ile ilgili sorum var.

Sanırım avukat arkadaşlar kolaylıkla yanıtlayacaklardır. Seneler önce kontrat yapılmış kiracı ve ev sahibi arasında 1 senelik ve 1000tl'lik olsun. Bunun üzerinden yeni mukavele yapılmadan senelerce aynı ücreti kiracı ödemiş. Ne arayan var ne soran. Şu an ev sahibi evden çıkın deme hakkına sahip mi? Ev sahibi ne yapmalı? Kiracı ne yapmalı? Sağolun

Kural olarak ev sahibi "evden çıkın" diyemez, "kirayı arttır" diyebilir veya bunun için dava açabilir.

Ayrıca kira ilişkisi ne zaman başlamış? Yeni kanundan sonra artık bu da önemli.
  • nesilsiz  (23.12.13 14:35:52)
2006 yılında kontrat.

  • kafadanbacakli  (23.12.13 14:57:22)
Benim bildiğim kontratın mantığı budur kiracıyı korur yani siz evden biz çıkıyoruz diyebilirsiniz ama o çıkın diyemez. Ama kontratın süresi dolduysa ikiniz arasında yasal bir anlaşma kalmamıştır bence sizi evden çıkarma hakkına sahip şuanda.

  • guitarissimo  (23.12.13 16:16:08)
kira sözleşmesi belirli süreli dahi olsa kiraya veren sürenin bitmiş olması sebebiyle kiracıyı taşınmazdan tahliye edemez.

oturmaya devam edin, diliyorsa dava açsın.
  • nesilsiz  (23.12.13 16:42:00)