Apostil nerede yaptırılır?

Şimdi yurtdışına göndermem gereken bazı evraklar üniversiteden aldım bunları bazıları türkçe,sanırsam çevirmene götürüp sonra notere onaylattırıp sonrada apostil mührü yaptırmam gerek, fakat bazılarını üniversite zaten ingilizce veriyor bunları direk apostil yaptırabilir miyim yoksa öncelikle notere mi onaylatmam lazım?birde apostili valilikte mi kaymakamlıkta mı yaptırıcam?Son olarak aşağıdaki cümlede ne demek istenmiş tam anlayamadım?

Please note that the APOSTILLE authority has to fix more pages together.

valilikte yapılıyordu en son.

  • borschtang  (23.12.13 12:31:10)
Türkçe olanlar tercüme edilecek,ardından noter bunları onaylayacak,sonra da kaymakamlık(valilik de olabilir,emin değilim) tarafından apostil damgası vurulacak diye biliyorum.

Edit:Kaymakamlık.
  • birfincankahvedahaisteyenadam  (23.12.13 12:35:46 ~ 12:52:22)
Ben 1 ay önce adliyede yaptırdım.
Başsavcıydı yanılmıyorsam imzalayan.
Belgeyi verdim, ertesi gün aldım.

Cümlede, tüm evrakların birbirine iliştirilmesi gerektiğinden bahsediliyor. Apostil de o şekilde yapılıyor zaten.
Ücretsiz bu arada..
  • ekyil  (23.12.13 12:44:52)
kaymakamlıkta yaptılar 3-4 gün önce

  • utkucbkc  (23.12.13 12:57:42)
kaymakamlıkta yaptırdım.

  • seyduna6687  (23.12.13 13:08:20)
istanbul'dysaniz bu is hukumet konaginda yapiliyor. noter ceviri apostil vs asiri masrafli bu arada ben 700 tl civari harcamistim bunlar icin. yaninizda bulundurun

  • jeanne hebuterne  (23.12.13 16:14:28)
apostil sadece yeminli tercüme edilmiş belgelere yapılır. bir tercüme bürosunda çevirinizi yaptırın, sonra onların anlaşmalı olduğu notere gidin onayını yaptırın. sonra da tercüman ve noter hangi ilçedeyse o ilçenin kaymakamlığına gidin ve apostil yaptıracağınızı söyleyin. apostili yapan memur orijinal belge, noter tasdikli tercümesi ve apostil kağıdını bir arada zımbalayıp size verecek (bu apostil bu noter onayını destekler anlamında). anlamını sorduğunuz cümlede söylenen de o anladığım kadarıyla.

  • quasiromantic  (23.12.13 21:36:51)
gittim bugün kaymakamlığa yapmadılar neden mi?

çünkü geçici mezniyet belgemde dekan prof dr xxxx yazıyor altına başka biri imza atmış büyük ihtimal yardımcısı ya da sekreteri .kaymakamlıkta da belgenin altında yazan ismi online bir sisteme yazıp imza sistemdekiyle aynı mı diye kontrol ediyorlar.okulu bu malca hatası yüzünden imza taklitçisi muamelesi gördüm teyyy allaım yerebbim
  • allstar  (24.12.13 17:37:13)