pasaport

geçen yıl öğrenciyken yeşil pasaport çıkartmıştım ve 2015'e kadar geçerliliği var.
ama bu sene memur oldum.
sizce yurtdışına çıkışım problem olur mu?

yani pasaport görevlisi ekranında benim mesleğimi vs görüyor mu? bu çok kritik arkadaşlar, ona göre yurtdışı bileti alcam :/

calisiyor iseniz ve hala yesil pasaportu iade etmemis iseniz hakkinizda suc duyurusunda bulunulabilir.

  • serabetan  (23.12.13 11:29:13)
olur.
giderken olmasa da döndüğünde olur. bir şekilde olur.
yalnız sen değil , sana vekil olup imza atan annen veya baban da zan altında kalır.

çalışan adamsın, vize kolay çıkar. maaşın da var ödersin.

*son olarak; aramaya inanalım.
  • jimjim  (23.12.13 13:08:21)
arkadaşımın başına gelen olayı anlatıyorum. hiçbir şey olmamış gibi gidip geliyor, kimse sen napıyorsun demiyor ama dönüşünden sonra dava açılıyor. dava kendisine değil, ona bu imkanı sağlayan babasına açılıyor.

  • hayley williams ile evlenecek genc  (23.12.13 17:17:33 ~ 17:17:50)
geçen yıl mezun olduktan sonra (ama memurluktan önce) sık sık avrupaya gittim geldim çakmadı pasaport görevlisi.
ama artık sigortam başladığı için anlar diye düşünüyorum. ama ya anlamazsa? :)
bordo pasaport çıkarmak ve vize işleri ne kadar zahmetli biliyorsunuz :(
  • feldspar  (23.12.13 22:29:44)