laptop tavsiyesi

Selamlar,

Laptop alacağım tavsiyeleriniz dinliyorum. Standart kullanım dışında sadece torrentten abanıp bol bol film izleyeceğimden sanırım sağlam bir ekranı olması gerek. Ama sırf bunun için de dünya para vermek istemiyorum. fiyat/performans önemli yani (çıkabileceğim rakam 1200 TL). monitörü standardın bir tık üstü olsa sorun teşkil etmez sanki. Nedir önerileriniz?

film izlemek için ekran kartı çok önemli değil. o fiyat aralığında alacağınız bir dizüstü 1376*768 çözünürlükle gelecek ki, 64mb'lık bir ekran kartı bile iş görür (video için). ama büyük ihtimalle 1-2 gb'lık bir model alırsınız. (daha düşüğü yok şu anda). mümkünse ekran kartının 128bit ve üzeri olmasına çalışın ki, oyun filan oynamak isterseniz ilerde, iş görsün.

diğer özelliklere gelince i5 olursa güzel olur. olmuyorsa da, bim'de bu hafta satılan asus notebook (699tl galiba) bile olur.
  • turkay  (22.12.13 18:34:39)
Şu olabilir mesela;
www.ebrarbilgisayar.com

  • neronnuri  (22.12.13 18:37:23)