yurtdışı için evrak ve uçak

arkadaşlar,ebevyn sponsoruyla italyaya tatile gidicez ama vize için ekstra önerebilceğiniz bir şeyler var mı şunu da koyun fazladan iyi olur diye? ilk defa alıcam ve kendim başvurucam.ayrıca italyaya uçuş için başka şehirlerden ıtalyanın ya da yurtdışından başka yerden gelen hava yollarının uçakları var bunları tavsiye eder misiniz? bir sıkıntı çıkar mı? her şeyi rezervasyonla alıcam cunku vıze vermezlerse o kadar parayı heba edemicem

Italya en kolay schengen veren ulkelerden biri,gonlunu ferah tut.Evraklari tam goturursen en gec 1 haftaya filan cikar vizen diye dusunuyorum.

Yabanci havayollarindan klm ve alitalia yi kullandim.Klm bir thy kalitesi olmasa da guzeldi ama alitalia ya kesinlikle onermiyorum.Ucak berbatti.
  • jpsartre  (21.12.13 21:08:51)
İtalya gerçekten de en kolay vize veren avrupa ülkelerindne biridir.
Sonuçta schengen için başvurdugunu düşünürsek yanında götüreceğin kendine, kendinin yoksa ailene ait banka hesap ekstreleri, kredi kartı ekstreleri, sigorta dökümü, 30.000 euro kapsamlı yurtdışı seyahat sigortası (en basit sigortam.net,ziraat bankası gibi yerlerden 35-40 dolar karşılığında yaptırabiliyorsun)yanında götürmen sana artı avantaj saglayacaktır. Tabiki herşeyden önemlisi kalacagın yerin rezervasyon çıktısı ile, uçak bileti rezarvasyonunun çıktısını mutlaka götürmen gerekir. Büyük ihtimalle sorunsuzca vizeni alırsın. Vizeni aldıktan sonra havaalanına varmadan yurtdışı çıkış harcını yatırıp dekontu yanında bulundurmayı unutma. Havaalanında alabilirsin ama o karışıklıkta ugrasmaktansa daha evvelden halletmen senin için kolay olur. Ziraat bankasından yatırabiliyorsun bu arada. 20 lira sanırım o da...
Kolay gelsin
  • mamideltoro  (21.12.13 21:19:41)