[]

rüşvet operasyonu

tutuklamalar göstermelik dedi babam tecrübelerine dayanarak iki gün sonra olaylar durulunca hepsini salacaklar herkesin yaptığı yanına kar kalacak siz ne düşünüyorsunuz?
 
çok enteresan bişiler olmazsa baban doğru demiş. Tutuklamalar göstermelik olmasa bile bütün savcılar zaten işlevsizleştirildi.


  • whoosie  (21.12.13 18:00:34 ~ 18:01:12) 
Tutuklanma nedenlerine bakarsak bana da öyle geliyor.
Örgüt kurmak veya örgüt üyeliğinden tutuklanan çok az kişi var örneğin bakan çocukları sadece rüşvet almak gibi suçlardan tutuklanmış hukukçu arkadaşlar daha güzel açıklar ama ben rüşvetin daha hafif suç olduğunu düşünüyorum

  • colorwithnotexist  (21.12.13 18:23:41) 
Normal şartlar altında (hukuk devleti), bakanların da çocuklarının da örgüt üyesi gibi cezalandırılmaları gerekir:
"Örgüt içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte, örgüte bilerek ve isteyerek yardım eden kişi, örgüt üyesi olarak cezalandırılır."

Basından takip ettiğimize, gördüğümüze göre, rüşvet suçu bu Rıza Sarraf'ın dahil olduğu örgütün işleyişini sürdürebilmesi için işlenmiş. Dolayısıyla ben bir hukukçu olarak bunu "örgüte bilerek ve isteyerek yardım etme" diye yorumluyorum.

Ancak bu kadar dolap dönmüşken, yargıya da güvenim kalmadığından ne olacağını ben de merak ediyorum.
  • m e l t e m  (21.12.13 18:59:41) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.