ücretli öğretmen olmak

kaç para alırlar? asgari ücret verirler mi en azından?

(ingilizce öğretmenliği)

şimdiden teşekkürler!

asgari alırsın ders sayın 30'u bulursa. bulmazsa 500 600 civarı alırsın. bu okulun durumuna ve müdüre bağlı.

küçük bir tavsiye: çok ama çok zorunda değilsen yapmamanı tavsiye ederim. kpss & alan sınavına yüklen. böylece yanlış işleyen çarkın bir parçası olmazsın.

Çünkü yaptığın hiçbir şeyin kıymeti bilinmeyecek. yapılan işe asla değmeyecek bir rakam maalesef.
  • discopolice  (20.12.13 18:37:25)
para konusunda çok sıkıştım artık aklıma başka çare gelmiyor. dersanelerin durumu da bildiğin gibi kapatıldı-kapatılacak.

  • thracian  (20.12.13 18:41:08)
En kralı 900 alır, sigortalarında yarım yatar. Zaten bu yüzden hükümetin isine geliyo.

Yapmayın kardeşim yapmayın, hükümetle bir olup milletin hakkını yemeyin.
  • eyyor  (20.12.13 18:43:19)
800 civarı alırsın. 900'ü göreni görmedim.

çok sıkışıksan, kafayı yemek üzereysen, başka çaren yoksa yap. ama her an yerine birinin gelebileceğini, hiçbir güvencenin olmadığını da bil.
  • rectoa  (20.12.13 18:48:52)
ücretli öğretmen haftalık 30 saat ayda 120 saat ders ücreti alır. bir dersin ücreti yaklaşık 9 tl'dir. 9*120=1080 falan alırsın ama hasta olmamaya rapor almamaya bak.

  • komando kani var bende  (20.12.13 18:49:52)
Ücretli öğretmenlik ufkunu açma konusunda iyidir. Her öğretmen bir dönem bence bunu tatmalı. Elbette o paralara calismak sacmalik ama sanki kadrolular da hakettigini mi aliyor. Neye gore belirlenir ki bir meslegin degeri, yapilan isin degeri.

Ben 1 sene yaptim. İdelistlik adin ve basardiklarim adina en guzel ogretmenlik senemdi. Sonra yuksek paralarla calistim ama o tadi vermedi. Belki ilk göz ağrısı diyedir.
  • la traviata  (20.12.13 18:55:47)
hayır yahu ne 500 600. ben geçen yıl yapıyordum sabahtan öğlene kadar 1100 le 1300 arası değişiyordu. bu yıl da artmıştır.

  • my december  (20.12.13 18:57:45)
özel derse yüklen derim. reklamını yap, ilkokul için her türlü yapabilirsin. proficiency için donanımlıysan özel okul öğrencileri bulmaya bak ve bu proficiency kurslarında iş arayabilirsin. sanırım dersaneler gibi onların kapanma durumu yok. (hiçbir fikrim yok)

  • stereoseyfi  (20.12.13 19:02:19)
Ayrica ben 2010da 700 küsür aliyodum. 28 saatti ders saatim sanırım (müzik)

  • la traviata  (20.12.13 19:03:14)
sezon geçmedi mi aga? ben de ücretli öğrtmenlik arıyorum bulamıyorum.

  • dergus  (20.12.13 23:24:21)
Ücretli öğretmenliğe başvurular belki geçmiştir ama ihtiyaç durumunda sizi her dönem veya gün çaüırabilirler. @dergus

  • la traviata  (21.12.13 06:22:32)