uzmanlara excel gruplama sorusu :(

çok basit gibi görünen çok gıcık bir durumla karşı karşıyayım. resimde gördüğünüz gibi bir dosyam var ve yapmak istediğim şudur:
b ve c harflerini gruplamak istiyorum (turuncular) atıyorum 2 ye bastığımda(sol üstte) onlar kapanmış olsun. ama 3 e bastığımda 8 ve 13 aralığındaki hiçbir veriyi görmek istemiyorum.
yani birinci grubum bütün b ve c lerin aynı anda kapanması, ikinci grubumun da 8-13 aralığındaki satırların kapanması olsun istiyorum.
ama malesef bütün b ve c ler bu şekilde olunca aynı anda kapanmıyor. bunu nasıl başarabilirim yardımcı olabilecek var mı?

daha büyük, ya da bir ufağını kapsayan grup her zaman 1'e geçer. şimdi senin örnek dosyanın aynısını yapıp oldurmaya çalıştım ama olmadı :/

edit: XFD sütununda isteğine uygun veriler girip onları gruplasan nasıl olur acaba? olmaz mı?
  • hope ender  (20.12.13 11:02:29 ~ 11:06:56)
buldum yardımcı olanlara teşekkür ediyorum :) merak edene anlatırım.

  • polyester kelebek  (20.12.13 13:39:39)