yardım vakıfları/gönüllülük işleri

merhabalar

sanki kendi söküğümü dikebiliyor da dolaplar dolusu giysi düzmüşüm gibi, dünyada olup biten insanlık dramları düşüncelerimden çıkmaz oldu. savaş tehlikesi altında, açlıkla mücadele eden, doğal afet mağduru, imkansızlıklar içinde yaşayan milyonlarca insanı düşündükçe suçluluk duyuyorum beğenmediğim şartlarımdan. ciddi maddi problemler altında yaşamaya çalışmıyor olsam servetimi bağışlayıp biraz yükten kurtulurdum ancak verebileceğim tek şey zaman ve emeğim. mesleğim doktorluk olsa çoktan "yeryüzü doktoru" filan olurdum da, genetik mühendisiyim abi ben. "evet sende onlarca problemine ek bir de alzhaimer geni var, bi kaç seneye bunarsın. bu arada ataların çin'den göçmüş" mü diycem?
o kadar konuştum, sorum şu: bildiğiniz yardım dernekleri nelerdir? asıl merak ettiğimse hani "şu dernek aslında silah kaçakçılarına yardım ediyor", "şu da afrika'ya yardım götürüyor ama ordaki elmas kaynaklı savaşı el altından onlar tetikliyor" gibi antitezlere de ihtiyacım var. keza internet sitelerinde herkes sanki bir melek, dünya nasıl daha iyi bir yer değil anlayamıyorsunuz. öyle işte..

ben de bugün bu sebeple buradaydım, aynı duyuruyu yazacaktım neredeyse. yardım etmek isteyen insan çok ama sırf yanlış yerlere yardım yollarım korkusuyla, hiçbir şey yapamıyoruz. bu kurum güvenilirdir diyebileceğiniz kurumlar var mı?

  • 3 3 bes yedi  (20.12.13 22:52:54)
Kimsenin ilgisini cekmemis soru. Harika

  • shubulubapshubaptishaluva  (22.12.13 23:44:48)