Evlenmek istememek ama evde kalmaktan (?) korkmak?

8 gun sonra 24 yasinda olucam. Lisedeki butun arkadaslarim evlendi hatta birinin 2 tane kizi var.
Evlenmeyi su an dusunmuyorum evlilik falan kabus gibi geliyo ama bi yandan da yaş gidiyo diyorum evde kalmis bu yaa denilmesinden korkuyorum aslinda yoksa cok da umrumda degil evimde rahatim yerinde, ailemle mutluyum niye evleneyim ama komplekse giriyorum arada. Bu durumu nasil aşabilirim?

benimle evlenerek?

  • devorgilla the gunslinger  (20.12.13 00:32:33)
28 yaşına gelip doktorada ikinci senene devam ederek?

  • pasp  (20.12.13 00:34:19)
kimligine bakarak? 24 la? 24. yaziyla yirmidort. kusura bakma da senin arkadaslarda bir sorun varmis ablacim. hangi sehirde bu lise?

  • babamasoliimbananickaldirsin  (20.12.13 00:34:24 ~ 00:35:00)
İstanbulda lise yaa. Ya evlenip bosanan bile var komplekse gidiyorum istemeden.

  • matilda  (20.12.13 00:35:07)
24?
Yahu daha 24 yaşında ne evlenme korkusu?Dünya artık değişti , insan ömrü her geçen gün daha fazla uzuyor ve eski usuller kalmadı artık 24 yaş evlilik için genç bir yaş bence.

Evlilik bir insanla mutlu olup hayatını birleştireceğinden emin olduğun zaman yapılır , aşık olduğunda , kötü huyları sana göre olmadığında ve gerçekten karşılıklı bir aitlik hissine kavuştuğunuzda .

Bence hiç kafanıza takmayın , Aile herşeyden önce gelir önemli olan evleneceğiniz kişiyi ailenize katmaktır o yüzden eşler önemli hale gelir ve yaş konusu hiç ama hiç düşünmeyin daha bilgili arkadaşlar kaynak gösterebilirler ama artık evlilik yaşı 27-33 arası kabul ediliyor.
  • colorwithnotexist  (20.12.13 00:35:30)
"başkaları benim hakkımda ne düşünür, ne söyler?" diye düşünmekten vazgeç öncelikle. başkalarının beklentilerine göre veya onların tercihlerine göre kendi hayatımızı şekillendiremeyiz. "herkes evlendi ben de evleneyim" demek olmaz. ayrıca kusura bakma da, 24 yaş ne ulan! gören de 35-40 zanneder.

  • henry gale  (20.12.13 00:35:44)
Evlenmekle evde kalmak arasinda bir ucuncu secenek var. Bireysel ozgurlugunuzu ilan edebilirsiniz. Yani evde kalmak yerine tek basiniza eve cikin.

Kocanizin eline bakmakla anne babanizin eline bakmak arasinda prensipte pek fark yok. Eger kimseye muhtac olmadiginizi ispat edebilirseniz o zaman yapacaginiz evlilik "evde kalmaktan kacmak" olarak yorumlanmak, yani bir zorunluluk olmak, yerine bir tercih olarak yorumlanabilir.
  • crown  (20.12.13 00:35:59 ~ 00:36:48)
Bu durumu gercekci olarak asabilirsin, elin oglu 20sinde evlenecegi kisiyle tanisiyor 4 sene sonra evleniyor. Ha kim mutlu mesut yasayacak onu Allah bilir ama evlilige giden bir iliskin yoksa durduk yere sifirdan evlenenlere ozenmek biraz risk tasiyor. Simdi evlenmek istiyorum desen ne degisecek ki? Biri var mi?

  • Golgi  (20.12.13 00:36:22)
www.hurriyet.com.tr

e bunlara bakip da komplekse girmek lazim o mantikla.

daha dur karpuz keseceedik.
  • babamasoliimbananickaldirsin  (20.12.13 00:36:41)
@Golgi Martta 5 senesini dolduracak bi iliskim var. O da biraz koyuyo zaten daha ne kadar sevgili olarak takilicaz diyorum bazen ama sonra amaaan evlenip napicam boyle iyi diyorum

  • matilda  (20.12.13 00:38:18)
(git: 695650)

yaşım 28 bu arada. daha bugün biriyle tanıştırma lafı geçti, susturdum herkesi. zorlamamak gerek.
  • devilred  (20.12.13 00:39:46)
daha dur
vuible.com

  • bass solo take one  (20.12.13 00:48:27)
@matilda 5 senelik iliskide evlilik goremiyorsan sikinti var demektir, amaan evlenip napacam dedigine gore sevgilin olmasa da olur kategorisine giriyor.

  • Golgi  (20.12.13 00:51:30)
aradığınız cevap şu cümlede:

"evlenip bosanan bile var"
  • kül  (20.12.13 01:03:36)
belli bölgeler bazında istisnaları göz ardı ederek kendi gözlemim doğrultusunda Türkiye genelinde evde kalma yaşının kadınlar için ortalama 30 civarına ulaştığını söyleyebilirim. bunu oluşturan sebepler ise kişisel-ailesel şartlar sebebiyle çeşitlilik arzetmektedir kanımca. için rahat olsun. baktın 30'larda da bi tık yok lisedeki arkadaşlarınla irtibatı kes:)

  • candanag  (20.12.13 01:27:30)
valla 93 lülerden baya arkadaşım evlendi. 97 li gelin bile gördüm.
Eğer kariyer yapmayı planlamıyorsan evlenmesen bile alıcıları açık tut , aday aramaya başla bence yaş geçtikçe daha seçiçi olcaksın daha da zorlaşacak .
ben 19 yaşındayım ,normal şartlar altında 23-24 gibi evlenmek isterim .
  • hmm  (20.12.13 01:32:23)
üniversite mezunu musun? kariyerin var mı? mesleğin var mı? hayatını bir erkeğe bağımlı olmadan da devam ettirebilecek durumda mısın? eğer bu sorulara evet diyebiliyorsan 35 yaşına kadar da bekleyebilirsin. yok öyle değilse tek sermayen güzelliğin ve bekaretinse biraz daha yaşın geçtiğinde erkekler sana burun kıvırabilirler, beğenmeyeceğin tiplere kalabilirsin. burada herkes herkesin doktora falan yaptığını çok süper sosyal ortamlarda takıldığını zannediyor herhalde.

  • i ve been mistreated  (20.12.13 02:41:35)
dokuz gun sonra evlenseniz, hadi otuz olsun, sizi mi kiracam, noolur? anormallik var mi?

dokuz yil sonra evlenseniz, hadi otuz olsun, beni mi kiracaaniz, noolur? anormallik var mi?
  • compadrito  (20.12.13 04:00:54)
Herkes evlenmek zorunda değil. Doğru tercihler yap. Sadece evli olmak için rastgele birisiyle birlikte olursun, hayatının geri kalanı zindan olur.

  • [silinmiş]  (20.12.13 06:12:47)
demek ki evlenmek istiyorsun ama marjinalim ayağına ben evlenmem edebiyatı yapıyorsun. başka bir açıklaması yok.

  • baldur  (20.12.13 06:58:59)
moralini bozmak gibi olmasın ama 2-3 sene sonra 33 yaş altı biri aşık olmadıktan sonra seninle evlenmez. Kaynak : Ben ve çevrem.

  • alideemir1  (20.12.13 09:35:42)
Dalga mı geçiyorsunuz? 24 evlenmek için çok genç bir yaş. Hele İstanbul'da...

  • stratejisizsiniz  (20.12.13 10:44:25)
sırf evlenmiş olmak için, evde kalmış demesinler diye mi evlenilir yoksa aşık olduğun için mi? aşık olmazsam hayatımın sonuna kadar yalnız kalabilirim.kimsenin ne düşündüğü beni ilgilendirmez. bir insanın aşık olmadan evlenmesi bana tuhaf geliyor. sen bu insanla hayatının sonuna kadar beraber olacaksın, sevişeceksin, bebekleriniz olacak, ikinizden parça taşıyacak. sevmediğin bir insanla bunları yapmak istemezsin herhalde.

  • rock n roll  (20.12.13 10:58:18)
24 yaşında evde kalmaktan korkuyorsan, bence evlenmelisin.

  • paranoyak kedi  (20.12.13 11:15:39)
evlenmek istememen normal işte, dunya değişti. 19 yaşında evlenip 24 yaşında 2 çocuk yapmak bir önceki yüzyılda kaldı.

ha evde kalır mıyım diye soruyorsan, güzide kabilemin çok güzide imalarla bezenmiş çok derin anlamları olan bir tümcesini armağan ediyorum

"delikli taş yerde kalmaz"
  • cecilia  (20.12.13 16:38:50 ~ 16:40:16)
Üzücü.

  • Piukh  (25.12.13 00:15:27)