Ford Focus'u Nasıl Bilirsiniz?

Araba Maraba İşinden Pek anlamıyorum

Şimdi 2012 model 25 bin km de benzinli otomatik sedan focus (40 bin tl) mu tercih edilir
yoksa
2007 model 60 binde dizel otomatik HB focus (30 bin tl) mu tercih edilir?

İlk arabam olacak

İstanbulda oturuyorum hergün iş için 20 km yapacagım kafadan, git gel 10 km den, bir de haftasonları gezerim biraz
ayda en fazla 800 km yaparım herhalde.

2012 deki şanzımanlarını bilmem ama eski olanlar cvt şanzımann ve aşırı sorunludur.

birebir sorun yaşamış değilim ama geçen senelerde araştırıken hakkında bir sürü arıza ve şikayet buldum. hatta bir oto galeriyi arayın focusu mu satmak istiyorum alır mısınız deyin. ilk soracakalrı soru "otomatik mi? otomatikse almıyoruz"

2012 modelinde hangi şanzımanı kullandılar bilmiyorum, onuda araştırın lütfen.

illa otomatik olacaksa daha sorunsuz markalara yönelin.

ha otomatik değil manuel olur dersneiz focusun dizelini öneririm, taş gibidir. biraz fazla yol sesini içeri alır o kadar.
  • cokilgincvesesgetirecekbirnickarayanadam  (19.12.13 15:12:11)
toyota corolla dizel e bak bulaşma forda..
benzin de ayda 800 km yapıcam diyorsan 450 tl benzin gidferin olur aylık min.
450x12=5400 tl. 5 bin diyelim dizelde bu 3 binlere iner.
  • jamswety  (19.12.13 15:18:37)
Ben 2 senedir Ford kullanmaktayım. Aracımda 2005 model dizel. 2. el 90 binde almıştım. 2 senedir hiç sorun çıkarmadı. Parçalarıda pahalı değil genel olarak. Ondan forda gönül rahatlığıyla bulaşabilirsin. 2012 ve 2013 focuslarıda çok beğneiyorum. arabayı değiştirirsem 2013 dizel focus alırım.

  • Dr_Stat  (19.12.13 15:22:51)
annem 5 sene focus kullandı, ondan sonra da 1 sene kadar ben kullandım, ilk arabamdı

rahat araba. orta boy olduğundan hem küçükler kadar taciz edilmiyor hem de park sorunu olmuyor
ancak benzini inanılmaz yakıyor, öyle böyle değil
  • la noix  (19.12.13 15:36:59)
otomatiğini bilmem ama focus güzel araba. yakıtı sizi üzebilir sadece. yani aynı sınıftaki araçlara göre 1 litre fazla yakar.

  • Absinthe75c  (19.12.13 15:46:20)
1 senedir 2012 dizel manuel ford focus kullanıyorum. tam bir fiyat/performans aracıdır. benzinlisi biraz yakar ama. manuel tercih edersen 42.000 tl civarı düşük km'de dizelini bulabilirsin.

  • endosperm  (19.12.13 16:33:25)
Sedan değil Hb olanını al. Sedan olanın yol tutuşunu bilmiyorum ama Hb kesinlikle yola yapışıyor. Yol sesi ve konforu konusundaki zayıflıklarını önemsemezen gözün kapalı al.

  • jamalbsf  (19.12.13 16:42:30)