[]

Macaristan vizesi gerekli evraklar hakkinda

Iyi gunler, vize icin basvuracağım ama bir sorunum var gibi.

Konsolosluğun sitesinde " maddi teminat ve konaklama yerinin mevcut olsugunu gosteren belgeler" diyor.

Otel rezervastonunun disinda bankadaki parami ya da babamin parasini ve maasini mi istiyor demek bu? Eger oyleyse mesela kuzenim ben karsiliyorum derse, onunkileri gostersem olur mu?

Bir baska sitede de "seyahat masraflarini karsilayacak kisinin gelirini gosteren belgeler" diyor. Babamin maasini sirket asgari ucret olarak gosteriyor. Ama bankada belli bir miktarda parasi var mesela. Bu bankadaki hesaplari vs gosterebiliyor muyuz?

Benim hesabimda bin iki bin lira falan olsa yeter mi?

 
Edit: Mobilden aceleyle yazdim, yanlis bir sey yazdiysam kusura bakmayiniz


  • utkucbkc  (19.12.13 13:53:04) 
Öğrencisiniz sanırım değil mi? Masrafları kim karşılıyorsa onun gelir dökümü (bankada para + maaş + varsa tapu vs) olması gerek. Konaklama yeri için de rezervasyonlar. Kendi paranızın da olması artı bir durum, onu da gösterin tabii.


  • whoosie  (19.12.13 14:06:30) 
Macaristan ile vizeler kaldırıldı diye bir haber okumuştum, haberiniz var mı?


  • all i want is you  (19.12.13 16:03:54) 
Henuz kalkmadi diye biliyorum. Bir de Turk basininin muhtesem habercilik urunu o. Vize tek tarafli kalkiyor, yani sadece Macaristan vatandaslarinin Turkiyeye girisinde vize uygulanmayacak.


  • utkucbkc  (19.12.13 16:15:46) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.