[]

Lyx ve Latex Uyumu

selam,
ben lyx kullaniyorum. ayni proje uzerinde calistigim 2 eleman da latex. 3umuzun ortak yazmasi gereken bir rapor var. herkes 2 bolum yazacak. formatin da tum rapor icin ayni kalmasi gerekiyor. elemanlar bana kullanilacak template'i verdi. elimde su dosyalar var:

chapter_xyz.tex + chapter_xyz.aux (her chapter icin var bu ikili)
report.tex
bibliography.aux
report.aux
report.log
report.out
report.pdf
report.synctex
report.toc
stanford.sty
stanford.log
texput.log
_temp.log
A4.sty

bunlari kullanarak onlarin kullandigi formata sahip olup lyx'de yazabilir miyim? evetse, nasil?


tesekkurler simdiden.

 
.sty, ve .tex dosyalari disindakiler isinize yaramaz.

.tex dosyasi kaynak kod, .sty dosyasi da referanslarin, olusturulacak pdf'in sablonunu belirleyen dosya.

lyx'te compile etmeniz lazim bu .tex dosyasini. ama tabii degisik yontemler var. latex, pdflatex, xetex gibi. .tex dosyasinin basinda "bu sablon latex2e kullanir" falan gibi bir ibare var mi? eger oyleyse pdflatex yontemini kullanabilirsiniz mesela. dogru yontemi is arkadaslarindan ogrenebilirsin. tavsiyem sen kendi kisimlarini yazdiktan sonra bir compile et; formuller, referanslar yerinde ise sadece .tex dosyasini gonder onlara. onlar birlestirsinler tek .tex'de. anlamadigin yer veya baska sorun olursa yardimci olmak isterim.
  • osuruklu  (19.12.13 14:34:00) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.