tek yaşayanlara sorum - yorgan kııfı

yahut yastığının yorganının yüzünü kendisi değiştirenlere.

nasıl değiştiriyorsunuz bunu? çok yorucu değil mi? ben mi yorgana kılıf geçirdim yoksa yorgan mı bana geçirdi bilmiyorum şu anda slkdflks allahtan bir de kuş tüyü ha. ya anane evindeki beton yorganlardan biri olsaydı??

ben yorgan kılıfını ters yüz edip yine tersinden(içinden yani) ellerimle köşelerden tutup yorganın köşelerini yakalıyorum ve sonra çevirip silkeliyorum. yerleşiyor o kendi. sonra da yatağa serip düzeltiyorum.

sizin yöneminiz nasıl? standartı bu mu yoksa?

aynen.

  • unalub  (18.12.13 20:57:17)
yorganın tersinden köşeleri yakalayıp bir silkeledikten sonra diğer uca geçip diğer uçları yerleştirip silkelersen daha hızlı sonuç alırsın.

  • goldentitan  (18.12.13 21:00:01)
aynen öyle yapıyorum ben de.

  • ontheroad  (18.12.13 21:02:07)
benim bildiğim başka yöntem yok

  • verbanadüşlerimi  (18.12.13 21:04:36)
valla ben de öyle yapıyorum, başka yöntem bulamadım bu zamana kadar. bulan varsa paylaşsın.

  • loveinaflipbook  (18.12.13 21:05:46)
tıpkısının aynısı

spor yap biraz.
  • [silinmiş]  (18.12.13 21:10:47)
oha bu yöntemi bir ben bilmiyormuşum galiba?! yıllarca boşuna çabalamışım, yıkıldım şuan...

  • pms mode on  (18.12.13 21:11:11)
aynı yöntem.

yaptıkça pratikleşeceksin. o silkme hareketi dehşet bi spor yalnız onu söyliym.

eline bi hali al 1 e 2 bişe olsun yada 1 e 3.
20 dk silk balkondan aşağıya.

ağrımadık kasın kalmayacak :)
  • cecilia  (18.12.13 21:14:08)
ben eskiden sizin dediğiniz gibi yapıyordum ama son zamanlarda; kılıfı yatırıyorum yatağa yorganın iki ucunu tutuyorum kılıfın köşelerine götürüyorum içinden kollarımı sokarak sonra giydiriyorum işte. anlatabildim mi bilemedim.

  • disardayim  (18.12.13 21:16:43)
Ben kılıfın içine kendim giriyorum, daha sonra yorganı içeri çekiyorum. Bu şekilde daha kolay oluyo hacı.

  • yazgisiz infaz  (18.12.13 21:18:25)
@yazgisiz infaz, çok akıllıca. bundan sonra ben de böyle yapıcam.
yorgan kılıfının düğmelerini içinden çıkmadan mı ilikliyorsun yoksa çıkınca mı?

  • retronology  (18.12.13 21:27:49)
doğrusunu yapıyomuşsun ama harbiden o bile zor lan, o yüzden ben de 2-3 haftada bir falan değiştiriyorum amuneko

  • reso aga  (18.12.13 21:30:25)
Seninkinden. Ranza varsa veya yüksekte bir yer oraya çıkıp silkeleyince yerleşmesi daha kolay yere dokundurmadan.

  • Lim5  (18.12.13 23:03:04)
yorganı direkt kılıfın içine sokup, köşelerden tutup silkeliyorum. ters yüz erek yapmayı denedim bir kere, zor geldi.

  • cezzar dede  (19.12.13 02:09:33)
@hayat bayram olsa, denicem bunu. Gormemistim, tesekkurler.

Bir de baska bir duyuru vardi, kilitsiz yorgan kullaniliyormus. Cok garibime gitti benim. Yoksa ben mi garibim bilemedim. Yorganin yastigim kilifi olur yani. Bizde ayip da karsilanir. Yapilmaz da oyle bir sey. Annem evime gelir de gorur diye korkarim ben hem. Kizar bana. Jfkskdjks
  • retronology  (19.12.13 08:20:33)