kyk burs başvurusu

yaptıklarımı anlatıyorum:

ptt'den e-devlet şifresi alıp e-devlete üye oldum,
taahhütname'yi onayladım,
taahhütname tutarı 1 lira diyor, bu parayı nerden kesti onu da anlamadım.

geriye ne kaldı şimdi?

bende o 1 lırayı merak ediyorum. ama bıldıgım kadarıyla bu ıslemler sonrasında 6sında bankaya gıdıp ılk bursu alcaz. bide taahütname kacına kadar onaylamamız gerekıyor biliyor musun?

  • mymissingstars  (18.12.13 17:53:42)
hiç bi fikrim yok.6sında burs alıcaz ama benim banka hesabım falan yok.banka hesabı da açtırmamız gerekiyor mu?

  • deletesystem32  (18.12.13 17:57:53)
sistem değiştiyse bilmiyorum ama geçen sene biz burs vakti direkt şubeye gidip almıştık parayı. hesap sizin adınıza otomatik olarak açılıyor, sizin ayrıca gidip bir şey yapmanıza gerek yok.

bursu ilk ay elden vermişlerdi, kartlar şubatta geliyor idi.
  • der meister  (18.12.13 18:00:46)
bu senelerdir uygulanan bir sey, burs cıkanların adına hazırlanan senet taahhütnamesi hep 1 tl oluyor, bir yerden de kesilmiyor. daha onceki yıllarda bu seneti kyk il merkezlerine gotürüp teslim ediyorduk.

bursun verilecegi gun gidip bankadan tc kimlik no'nuzla bursunuzu adınıza tanımlanmıs hesaptan cekeceksiniz. bi ay kadar sonrasında da aynı subeden bankamatik karınızı alacaksınız. sizin herhangi bir şey yapmanıza gerek yok, banka hesabını adınıza zaten açıyorlar. sadece bursunuzu cekmeye gideceksiniz.
  • neskafefincanindaturkkahvesi  (18.12.13 18:25:19)
31 ocak 2014e kadar onaylanıyor yazıyor da o zaman ilk ödemeyi geç onaylayanlar nasıl alacak bilemiyorum Parayı neden kestikleri hakkında da bir fikrim yok.

  • Lim5  (18.12.13 18:26:02)