Otomobil arıyoruz

Merhaba eşim ve benim birlikte kullanabileceğimiz bir otomobil arıyoruz. Özellik olarak ilk tecrübemiz olacağı için otomatik ve yokuşlarda kaymayacak küçük bir model bakıyoruz. Bütçemiz şu an 35000 tl . Bu kriterlerde en uygun olacak araç ne olabilir ?

ikinci el ? dizel ? benzinli?

2011 polo, 2010 golf
2010 astra, 2011 honda jazz alabılırsınız mesela
  • tadutadu  (18.12.13 00:42:34 ~ 00:47:23)
Öneriden ziyade geçenlerde okuduğum bir haberi paylaşayım.
Chevrolet Türkiye'den çekilme kararı almış. 2015 gibi bitireceklermiş. Opel servis desteğine devam edecekmiş. Dolayısıyla mağdur olunmayacakmış vs vs gibi bi yazıydı.
Yazıda Chevrolet arabalarda bu geri çekilmeden dolayı olacak indirimlerden bahsediyorlardı. Önce bu durumu detaylı araştırın tabi ama bu bir fırsat gibi görünüyor. Fiyat listesi : u1312.hizliresim.com
  • 4386  (18.12.13 00:45:19 ~ 00:46:06)
Tavsiye Edilen
Aralık 2013 Fiyatları (TL)
Yaris 1.0 Life 33,100 32,600
Yaris 1.33 Fun 38,600 36,850
  • jamswety  (18.12.13 00:47:06)
İkinci el olacak ve benzinli modellere bakıyoruz.

  • calabria  (18.12.13 07:34:46)
@cigerdelen şimdi inceleyeceğim, ama astra polo vs. sınıfına göre daha büyük bir araba değil mi ? Bir de astrada da yokuş kaydırmama özelliği bulunuyor mu ?

@4386 chevrolet konusunda emin olamıyorum.İndirimler gerçekten çok iyi ama yedekparça sorunu falan yaşanabilir gibi geliyor. Bir de aldığım arabayı satmam durumunda satışı çok zor olur gibi düşünüyorum.

@jamswety bu yarisler düz vites değil mi ?
  • calabria  (18.12.13 08:22:13)
2010-2012 Model arası Astra H 1.6 Twinport

  • battal gemalmaz  (18.12.13 08:42:43)
c4 otomatik dizel 2009 model makyajlı kasa.

bak drekt adres veriyorum hiç başka dolanmayın :)

2. el alırken servise mutlaka ekspertiz yaptırın.
  • cokilgincvesesgetirecekbirnickarayanadam  (18.12.13 08:50:06)
Aynı konuda uzun süredir araştırma yapan biri olarak öğrendiklerimi paylaşayım:
Opel otomatik şanzıman konusunda iyi bir marka değil, uzak durun.
Genel olarak renault, citroen, peugeot gibi fransız arabalarını tercih etmemeye çalışın otomatik konusunda.
En çok tavsiye edilenler: Honda jazz, vw polo veya golf, toyota yaris, auris.
Alacağınız arabanın motor hacminin en düşük 1.3 olmasına dikkat edin. Motoru küçük tutmak tasarruf yaratmıyor. 1.4 en ideali.
Şimdiden hayırlı olsun :)
  • gergedan  (18.12.13 09:36:13)
ilk tecrübeniz olacağı için ikinci el almakta fayda var. çünkü acemilik sürecinde bi yerlere sürtme kesin olur. güvendiğiniz bir servise kontrol ettirin ama. yokuş kaydırmama için hill holder özelliği olması lazım. genelde polo ve jazz öneriliyor.

  • merhum  (18.12.13 12:49:15 ~ 12:49:57)