algoritma ile ilgili sorular , ikili sayma sistemi ( yardım )

Soru 1. Bir dijital videoyu (sinema filmi vs.) bilgisayarda saklamak ve/veya işlemek için bir veri yapısı geliştiriniz.

İpucu: Bir dijital video, ard-arda gelen sıralı resimlerden oluşmaktadır ve videoda atlamalar olmaması için, bir sonraki resim bir önceki resmin adres bilgisini içermelidir.

İpucu 2: "bir sonraki resim bir önceki resmin adres bilgisini içermelidir." cümlesi videoyu geri de sardırabilmemiz gerektiğini belirtiyor. Veri yapısı geliştiriniz denmesinden kasıt bir veri yapısı seçip, bu veri yapısıyla istenilen veriyi nasıl tutacağınızı anlatmanız.

Soru 2. İkili sistemde, sayı değeri ve uzunluğu verilmiş bir sayıyı onluk sisteme çeviren algoritmayı yazınız.

Soru 3. Verilen herhangi bir sayının herhangi bir dereceden kuvvetini (üssünü) çarpma işlemi ile hesaplayan algoritma geliştiriniz.

hocanın ilk soruda öğrenmenizi istediği şey linked list (bağlı liste galiba türkçesi). google'da pek çok güzel örneğe ulaşabilirsiniz.

  • marido  (16.12.13 20:08:29)
digerleri hakkında bi fikriniz var mı? ben soruyu baskasının adına sordum, cevapları ona mail atcam, fikir vermesi adına?

  • therevo  (16.12.13 20:10:14)