Tek başınıza tatile gittiniz mi hiç?

nerden nereye gittiniz?
nasıl geçti?
neler yaptınız?

biriyle tanıştınız mı?

@kakao

gidilir ki sordum işte :)

soruya soruyla cevap vereyim.

tek başına tatile mi gidilir?
  • kakao  (16.12.13 16:51:14)
gittim. kuşadası güzelçamlı. yalnız kalıp düşünmeye ihtiyacım vardı. Otelin barında ya da dışarda sakin barlarda takıldım genelde. gündüzleri yüzdüm bolca. kitap okudum falan

  • Gkcn  (16.12.13 16:51:18)
Ben gittim gitmez olaydım, bodrum ve marmarise, en kötü olayıda çok sessiz geçiyor, bir daha tövbe :)

  • redeath  (16.12.13 16:52:27)
eğlenme amaçlı gidilmez düşünme amaçlı gidilir bence. yalnız kalma ihtiyacı belki.

  • bal dok yala  (16.12.13 17:04:44)
avrupadaki çoğu ülkeye tek başıma gittim. interrail şeklinde değildi de ayrı ayrı birer ikişer ülke. tek başıma gidip gönüllü olarak da çalıştım bir işte. başka birileriyle gitmekten kesinlikle çok daha iyiydi. yerel insanlarla tanışıyorsun, klişe gezi programlarından çıkabiliyorsun, on tane daha sayarım bu şekilde. bir müzede 5 saat kalmak istiyorsam kalırım mesela yanımda sıkılır belki diye düşüneceğim birisi olmaz, yorgunluk zamanları uyuşmaz mesela.
couchsurfingi de dahil edersek içine çok fazla insanla tanışma imkanın oluyor ve neredeyse tamamına yakını iyi niyetli.

  • kahin ahtapot paul  (16.12.13 17:05:11)
Gaziantep - Adana (Yumurtalık) muhteşemdi. yüzdüm uyudum, yüzdüm uyudum daha doğrusu yüzmeyi öğrendim. kimseyle tanışmadım. en keyif aldığım tatil buydu.

  • odiyus  (16.12.13 17:09:19)
Biz zengin değiliz valla. Kendi paramı daha kendim kazanmadığım için, ailemle gidiyorum. :)

Bazen kuzenlerle gideriz hep beraber. Tatil bana ancak öyle tatil gelir. Eğlenip, coşamam ki tek başıma. Yazın da zaten tek başıma düşünmek için yalnız kalamam. Sıcak havada melankolik hallere girmem tam tersidir.

Ayrılacaksam hatta yazın ayrılırım sevgilimden. :D
  • barbara herhalde barbara manken olan  (16.12.13 17:13:39)
Geçtiğimiz yaz, Kaş'taydım. En güzel tatilimdir, tanıştığım insanlar da var, seneye aynı yere gitmemi sağlayacak güleryüzlü iyi insanlar ^^

Genellikle, yüzmek, kitap-dergi okumak, sessizliği dinlemek, müzik dinlemek, yürüyüş yapmak gibi faaliyetlerde bulundum. Çok huzurluydu, dönüm noktası diyebilirim.
  • amelie poulain  (16.12.13 17:24:37)
@kahin cok guzel anlatmis sebepleri

Ben de son iki senedir yalniz gidiyorum, daha iyisini bekleyemezdim
Kafana gore dolasmak gidecegin yerleri kendin secmek modern sanat muzesine bile yanindakinin begenip begenmeyecegini aldirmadan girmek bazen mal mal dolasirken yerlisi sanip yol soran turistleri yanlis yere yonlendirmek bazen parkta yatip uyumak her gittigin ortamda yalniz oldugun icin sosyallesmenin kolayligi...
  • sttc  (16.12.13 17:30:23)
bu yaz gittim. istanbul'dan türkbükü'ne. çok sakindi, tam istediğim gibi. huzur buldum, kafa dinledim. eğlence aramıyordum zaten, tam bir dinlence tatili yaşadım. insanlarla da tanıştım, yerli yabancı.

seneye kesin yine aynı yere giderim diyordum ki, tanıştığım insanlardan biri sonradan facebooktan çok pis yapıştı, sırf o yüzden gitmeyebilirim ve hakkaten çok üzülürüm öyle bir şey olursa.

yurtdışı tek başına çok çok daha güzel bir deneyim olur ama tabii...
  • loveinaflipbook  (16.12.13 18:20:10 ~ 18:20:38)
gittim.
istanbuldan türkiye içerisinde gittiğim bütün şehirlere gittim tek tek saymiyim bi de amerika
ama avrupaya gidişlerimde de arada bir arkadaşlarımdan kaçıp trene binip bir iki günlük yalnızlıklarım da sayılıyorsa neredeyse gittiğim heryere en az bir kere de tek başıma gitmiş sayılıyorum

şöyleki aslında olayım arabaya atlayıp uzun yol yapmak sadece ama bunlar bazen 5 6 gün oluyor. tatil sayılıyor bence (:

ben neredeyse dışarıda olduğum her gün birisiyle tanışırım. en çok da tek başımaysam. ve bu gezintilerimde de tanıştım baya
  • disardayim  (16.12.13 19:05:16)
bencede kafa dınlemeye yanlız kalmaya gıder ınsan kı benım bu ara cok ıhtıyacım var oyle bir seye
sık sık Foca ya gıdıyorum hele bu mevsım de cok guzel oluyor
bı kac sene önce de Kaş a gitmişdım ordan da Kalkan gecıp 2 ay gıbı bı sure kalmısdım
ama cok ıstıyorum hırvatıstana gıtmek yada
gemıye atlayıp ıtalya ya gıtmek
  • jackies  (16.12.13 19:15:14)