istanbul sismis emlak piyasasi

Bir suredir ev bakiyorum evler inanilmaz sekilde 300 bin 500 binlerden baslayip cok aman aman olmayan evlerde 1 milyon oyrolara/ dolarlara alici ariyor. sizcede bu rakamlar balon gibi degil mi? yani sadece istanbulda milyon dolarlara alici bekleyen nerdeyse binlerce ev var. yurtdisinda bu boyle midir?

Sen Ankara'yı görmemişsin henüz. Orada evler Istanbul'un 2 katı diyorlar. Ve evet balon...

  • franz kafka  (16.12.13 14:16:32)
şöyle bir yazı okudum. sorunuza bazı cevaplar burada olabilir

turkavenue.com
  • marisa  (16.12.13 14:26:22)
marisa cok basarili bir yazi. ne kadar keriziz yahu..

  • bluewhale  (16.12.13 14:38:25)
200.000 dolara miami'den bilmem kaç odalı,bahçeli,hani klasik amerikan evlerinden alınıyor.
erk. arakadasımın ablası aldı yani.
burada balonu geçti ev fiyatları,akıl karı değil.
  • demoniclewinsky  (16.12.13 14:39:43)
Alıcı bekleyen derken? Biz allahın bayrampaşasında kıçı kırık sitelerdeki evlere 450 bin dolar istendiğini ve daha inşaat başlamadan 3+1 EV KALMADIĞINI gördük geçen ev alma arifesinde. Korkunç bir pahalılaşma var istanbulda zira kredilerin kolaylaşması ve arap vs. sermayesiyle herkes gayrimenkul alıyor buradan.

  • roket adam  (16.12.13 15:41:41)
moskova'da durum istanbul'dan daha beter. genelde metropollerde böyle olur zaten.

  • godsparticle  (16.12.13 16:08:20)
istanbulda acayip bir kesim var. ticaretle ugrasip her iste asgari ücretle eleman calistiran bir emek sömürücüsü kesim var. bunlar vergisini de ödemedikleri calisanin hakki olan parayi emlakta degerlendiriyorlar.

  • fleshbloodmore  (16.12.13 16:25:00)
bide arap mevzusu var yakinda istanbulun yarisi onlarin olur.biz kiraci kalalim.gelde sosyalist olma.

  • bluewhale  (16.12.13 16:47:13)