Asansör parası

Şimdi ev taşırken hepimizin başına gelir. Dallama yönetim der ki asansör parası vereceksiniz. Kaç para? 50. Al der veririz.

Peki bizim taşındığımız yeni apartmana ne demeli. Sik kafalılar 11 katlı bina yapmış. 11inci katı tutuyoruz. Diyor ki 300 tl. yoksa kapatırız asansörü. Mecbur vericez dedik.

Adam bunu yönetim kurulu kararı diye asmış. sikik ev sahibi de bize söylememiş. Parayı vermedim de hukuki yaptırımı ne bunun? yönetim kurulu kararı diye geleni geçeni siksinler o zaman kapıda bekleyip. Çok saçma değil mi? Ben bu dallamalara o parayı yedirmemeyi, zorla alırlarsa da burunlarından getirmeyi and içtim de. Gidip kime şikayet edilir bu?

asansör parası nedir? yani neye harcanıyor tam? ne kadar sürede bir veriliyor? duruma göre ev sahibine kilitlenebilir.

  • prodeq  (15.12.13 21:43:20)
aidat yok mu? asansör parası diye bir şey ilk defa duydum.

  • bir ileti paylastim  (15.12.13 21:44:09)
300tl cokmus. Asansör binaya ait oldugundan her dairenin katılımı zorunlu. Sizin icin ayarlatip 11. Kata cikamayacak sekilde ayarlasalar 11 kat cikmak pek güzel olmazdı. Miktari ve kalemleri sorgulayin bence ama odemeniz gerekir. Aksi durumda yonetim imza toplayıp sizi binadan attirabilir.

  • vampir akrep  (15.12.13 21:45:47)
ev taşırken bir kerelik alınıyor. çıktığımız ev 50 lira istedi verdik. bu götler uçmuş 300 lira diyor. bir de 11. kat. biliyorlar el mahkum.

ev sahibine kilitlemek mümkün değil. adam verin ya nolacak diyor. civar apartmanlar da 50 tl alıyormuş. şimdi araştırdım. sulh mahkemesi bakıyormuş apartman yönetimi kararlarına.

aidat ısınma ile 200 tl. o da boru gibi yani.
  • ayiadam  (15.12.13 21:47:23)
öyle asansör yaptırma parası değil ya. asansör ile eşya taşıma için 300 tl. çift asansör var bir de. birini kullanmamıza izin verdiler. bir de en ağır eşya buzdolabı idi. o da 100 150 kilo. asansör 4 kişilik 320 kg taşıyor.

baza sığmadı mesela elemanlar 11 kat çıkardı.
  • ayiadam  (15.12.13 21:49:09)
iyi araştır derim kanunu ama öyle saçma iş olmaz.

  • bir ileti paylastim  (15.12.13 21:51:07)
ilk kez asansor parasi diye birsey duyuyorum. bana biraz enayi duduklemek icinmis gibi geldi. asansoru nasil kapatacak? o katta baska daire yok mu? onlar da mi kullanmayacak asansoru?

  • crucio  (15.12.13 21:57:06)
kapıcıyı dikmiş kapıya kullandırtmam diyor.

  • ayiadam  (15.12.13 21:57:58)
Evden eve taşımaların normalde kendi asansörü olurdu. Keşke öyle bir firmayla anlaşsaymışsın. Çektiğin sıkıntıya değmezdi.

  • iorveth  (15.12.13 22:03:37)
bilsem onu da yapardım o da patlardı. ev sahibi balkonları eve dahil etmiş. pimapen ile kapamış. camdan buzdolabı baza vs mümkün değil girmez.

  • ayiadam  (15.12.13 22:06:54)
o 300 lira ne içik kullanılacak onu anlayamadım. asansörde 300 liralık aşınma mı meydana gelecek 11. kata eşya çıkarınca? bunu kim nasıl hesaplamış? ben de ilk defa duydum.

  • amcayanickinigostermeyencocuk  (15.12.13 22:07:09)
kendileri oturup böyle bir karar koymuşlar ki kiracı gelmesin. ev sahipleri otursun hep. o değil avukat akraba dolu. yarın bir arayıp onlara soracam.

  • ayiadam  (15.12.13 22:10:55)
sen eşyaları taşırken asansörün yaktığı elektriği kontrol et apartman sayacından onu öde.

  • loser blueser  (15.12.13 22:31:22)
ya hayatımda bu kadar saçma bir şey görmedim. maksimum ağırlığı geçmediği sürece ne taşırsanız taşıyın fark etmez ki. asansöre kesinlikle zarar vermezsiniz kaldı ki böyle bir şeyin geçerliliği yok. kanunlar önünde de saçma saçmadır isterse herkes asansör parasını kabul etmiş olsun o hüküm bozuluyor benim bildiğim kadarıyla ama siz yine de avukata danışın.

  • damnlucifer  (15.12.13 23:28:39)
.rrspu çocukluğuna çok güzel bir örnek. Bu yöneticiliğin genel bir kuralı. .rrospu çocuğu olmazsan yönetici olamıyorsun. Istiklal akarsu'nun güzel örnekleri vardı bu konuda. İşleri güçleri yok bu gavatların, böyle uyuz uyuz uğraşıyorlar milletle. Kapıcı yok kullandırtmam derse sittir git yöneticin gelsin de. O ev sahibini de dövmek gerekir ayrıca. Evi vermek için hiç söylememiş. Buradan sinir oldum olaya. Yasa değil bu, ayrıca apartmanda sor soruştur nedir bu de, kimler vermiş, vermişlerse de makbuzları nerede. Yok mok derselerde yönetici göstermek zorunda. Göstermezse de usulsüzce milletten para aldığı için dava etmekle tehdit et. Tabi akraba avukata danış öncelikle.

  • iorveth  (16.12.13 00:45:19)
asansörü ağır yük taşıma için kullandığınızdan servisini çağırıp normal rutin bakımda harici ekstra bakım yaptıracaklardır ve bunun ücretini size mahsup ediyorlardır sanırım. başka bir açıklama bulamadım.

  • vampir akrep  (19.12.13 19:25:09)