Diyet Listesi ve Yonetimi Hakkinda

Merhaba, ogrenciyim ve ayni zamanda calisiyorum. Gunun buyuk bir kismi disarda oluyorum cogu zaman eve sadece uyumaya geliyorum. Gunde ortalama 5 km yuruyorum. Spor icin degil, normal ulasim icin yuruyorum. spor yapamiyorum zaman yok. Yazilimciyim, bu sebepten de iste surekli oturuyorum.

Simdi gelelim yapacaklarima:

08:00:
Misir gevregi + 1 tane salatalik

11:00
1 tane elma

13:00
Izgara tavuk veya izgara et + yogurt ya da salata + zero

15:00
Eti form limonlu biskuvi

17:00
Bir kac tane kepekli grissini/galeta

19:00
Izgara tavuk/et veya evde olan yemeklerden orta porsiyon

21:00
1 tane meyve (elma, muz vs)

Ekmek tuketmeyi dusunmuyorum. Sabahlari yarim saat ip atlamayi planliyorum. Cayi tek sekerli iciyorum, gunune gore degismekle birlikte 3-5 bardak cay iciyorum.

23 yasindayim, 172 boyundayim 78 kiloyum. 70 olmayi hedefliyorum.

Bu program kilo vermek icin uygun mudur ? Ya da yapilacak ek seyler var midir ?

Suyu yazmayi unutmusum, ben normalde zaten gunde 2 litreye yakin su iciyorum. Onun disinda suanda cok yiyorum kilo almiyorum derken herhangi biseye dikkat ederek mi yiyorsun yoksa allah ne verdiyse mi ?

  • evet soyadim gercekten mucuk  (15.12.13 12:37:30)
kepekli grissini ve diet bisküviyi yeme, öğünlerinde 1 dilim kepekli ekmek ye. ekmekten bu kadar korkmayın. vucudun kaliteli karbonhidrata ihtiyacı var. muhakkak baklagil tüketin.

  • bal dok yala  (15.12.13 12:38:15)
Diet buskuvi ve grissiniyi ara ogun olarak dusunmustum. Ara yogun yemezsem normal ogunlerde yediklerim beni kesmeyecek biliyorum. Ara ogun olarak ne tavsiye edersiniz ?

  • evet soyadim gercekten mucuk  (15.12.13 12:39:56)
ara öğün olarak: badem / ceviz / kuru kayısı
zeroyu çıkarın hayatınızdan.
ızgara tavuk/et dedikleriniz küçük porsiyonlar olmasın. ana öğünlerde güzelce doyarsanız ara öğüne belki ihtiyacınız bile kalmayacak.
  • neyleyim  (15.12.13 12:46:16)
ana öğünlerde abartmadan doyun tam buğday yada kepek yerseniz tok tutar, farkındaysanız ara öğünlerde eliniz gene karbonhidrata gidiyor (grissini,bisküvi) çünkü vucut arzu ediyor o yüzden onları deilde azcık kaliteli karbonhidrat alın yoksa kolay yoldan çıkarsınız. ayrıca evet günde bir avuç kuruyemiş iyi gider. neyleyim +1

öğünlerde muhakkak salata ve yoğurt tüketin.
  • bal dok yala  (15.12.13 14:28:25 ~ 14:29:56)
Tesekkurler arkadaslar degerli bilgileriniz icin

  • evet soyadim gercekten mucuk  (15.12.13 14:52:49)