'Çocuğuma asla bu ismi vermem' dediğiniz isimler var mı?

Soru başlıkta ve neden?

can.

  • syangela  (14.12.13 23:42:50)
tayyip

  • xenophobe  (14.12.13 23:43:32)
ecrin, naz, nazlı.
taylan

  • ne istedigini bilmeden aglayan cocuk  (14.12.13 23:44:03)
arzu, oya, neşe, kaya.

  • achtundsiebzug  (14.12.13 23:45:31)
kezban,satılmış

  • gorki  (14.12.13 23:47:12)
ibrahim.

ps: tanıdığım bütün ibrahimler bir şekilde iğrenç insanlardı.
  • hope ender  (14.12.13 23:48:23)
kız isimlerinde su takısı pelinsu vb.

  • herseyi birakip gitmek istiyorum  (14.12.13 23:48:35)
ikinci isim olarak can ve su

  • loveinaflipbook  (14.12.13 23:50:02)
Berkecan, Taylan, Okşan

  • mountaincat  (14.12.13 23:50:12)
aslında çok güzel bir anlamı olmasına rağmen "neva" ismi kötü bir isim olur.
r'lerin yutulduğu bir bölgedeyseniz ya da o bölgelerden birileri olursa aynı sınıfta filan "neva .mına koyim" tarzında dalgalara maruz kalabilir.
bir de "yeter" var... evlerden ırak.
  • supersonik turbo  (14.12.13 23:50:12)
satılmış,
dursun,
oya,
kezban,
bahattin,
muhittin,
hıdır
ökkeş
pakize
açıklamama gerek yok herhalde.
  • AWD  (14.12.13 23:54:09)
özel. ismi böyle olan bir tanıdığım vardı.
dem. evet buna da rastladım.
burcu. hiçbiriyle iyi anılarım yok.

bir de süleyman, rıfkı, ahmet, halil, fadime, gibi isimleri koymam.
bunun dışında yüksek ihtimalle su, duru, ılgın, lara gibi isimleri de koymam.
  • goldentitan  (14.12.13 23:56:37)
İsmet.

  • odiyus  (15.12.13 00:01:52)
türkçe karakter bulunan isimler.

  • late viper  (15.12.13 00:13:52)
özge,merve(memleketin yarısı özge ve merve aq)

  • aktör  (15.12.13 00:20:52)
kendi adımı vermem .
zorlama isimleri sevmiyorum bilmemne can gibi
kezban +156789
  • hmm  (15.12.13 00:32:24)
tayyip. tayyip diye isim mi olur amk :)
bir de kiz olursa oksan askim falan. bu isimleri kizlarina koyan ana babalar neyin kafasini yasiyolar hep merak etmisimdir. dusunsene bakkalindan tut aygazcisina kadar herkes kizina askim diyor. lan adam katil olur!

  • tomofilli hasan  (15.12.13 00:44:08)
yusuf

  • bunlarolmaz  (15.12.13 00:46:57)
ares, vb. tarzı özenti isimleri koymazdım. siyasi ağırlık taşıyan bir isim de koymazdım. nadir isim olsun diye de kasmazdım ama eski kız arkadaşım bir ara melodi falan diyordu müzikle ilgili diye, hayır demezdim herhalde.

  • kuja  (15.12.13 01:18:17)
kız:
yüsra
rümeysa

erkek:
yasir
taylan
  • eastanbool  (15.12.13 01:59:17)
kız:
yüsra
rümeysa

erkek:
yasir
taylan
  • eastanbool  (15.12.13 01:59:22)
ben de çoğu ismi koymazdım ya, mesela anlamını bilmediği halde isim koyan pek çok ebeveyn var, kezban gibi.

kardeşime ne yazık ki sonu -can ila biten bir isim koymuştum, ama ilkokul 4'teydim. neyse ki babam akıllılık edip ismini ayrı ayrı yazdırmış :)

şöyle diyeyim: buğra, tuğba, bora vs. gibi isimler koymam ya da berk. tuğçe ve oya bir de -bzıları nefret ettiğim kişilerin isimleri. ayrıca b ve ğ'yi aynı anda barındıran isimleri sevmiyorum. b ile başlayan isimlerde kalın ünlüleri de sevmiyorum. berk çok kötü değil ama yiğit özgür'den midir nedir, ezme efekti gibi geliyor: www.edize.com salakça ama öyle.. gerçi bundan önce de çok sevmezdim.

neyse, ç ve ş harfi isimleri de genelde sevmem. kelimeleri de sevmem genelde.

bir de çok bulunan isimleri sevmiyorum. bazı eski isimleri de sevmiyorum.

simetrik isimleri ise severim -kendi ismim de bayağı bir simetrik-

elif ve ebru isimlerini de sevmem -kişisel sebeplerden dolayı- aslında elif'i objektif düşünürsem güzel bir isim.

ceren de koymam mesela, trilyon tane var. gökçe'yi de sevmeme rağmen koymam, gene çoook var. seda da aynı şekilde. gamze'yi de koymam, hande'yi de. aslında -e ile biten isimleri seviyorum ama koymam gene de sanırım. -n ya da -m ile biten isimleri de sevsem de, çok güzel bir şey olması lazım, öyle bir isim de duymadım daha böyle değişik bir şey.

pınar koymam, hiç sevmem.

okşan, alev, arzu gibi isimleri koymam. malum sebeplerden ötürü.

başkaaaaa bir de ben genelde doğa isimlerini daha çok seviyorum, soyut isim koyar mıydım bilemiyorum. öyle işte.
  • pasp  (15.12.13 03:39:55)
@pasp
sen isim koyana kadar çocuğun okula gitme yaşı gelir.

  • late viper  (15.12.13 04:45:11 ~ 04:45:31)
kezban, kamil, ecrin, ceylin, sümeyye, osman, mahmut,sonu nurla bitenler. daha var da aklıma gelirse eklerim.

  • rock n roll  (15.12.13 09:29:16)
büşra, kübra. yalnız ağırlıklı olarak kız ismi saymışım :)

  • rock n roll  (15.12.13 10:35:24)
Saymakla bitmez ki.

Bi kere kesinlikle arapça olmayacak.

Sonrasında çok bulunan isimleri koymam: burcu, zeynep, tuğçe, simge, merve, ceren, gizem vs.

Sonracığıma default kaşar gelen isimler asla olmaz: selin, pelin, hale, şule, gaye, cansu, suzan, didem vs.

Arabesk isimler: özlem, hasret, sıla vs.

Modern gibi durup aslında arapça olanlar: aleyna, tuana, ecrin, mecrin vs.

Zorlama isimler: çisem, buğlem, beliz, ıtırcık pıtırcık yok jabağı.

-su, -can ve -han'la biten hiçbir isim.

Olmayacak.

Erkekler için de tüm bunların erkek versiyonları geçerli.
  • pandispanya  (15.12.13 10:45:29)
@late viper: kafamda zaten bir isim olmasa, bu kadar sayıp döker miydim? ;)

  • pasp  (15.12.13 13:54:26)
orçun bittabi

  • namus ninjası  (15.12.13 13:58:14)
Eğer ilerde ''isminden belli'' sıkıntısı yaşaması istenmiyorsa belirli bir dini veya siyası görüşü yansıtan isimler.

  • komnoktatere  (15.12.13 14:29:27)