A6 mı, Mercedes E250 mi, BWM 520d mi?

Soru başlıkta. A6'da muazzam indirimler varmış. Fiyatlar aşağıdaki gibi, hangisini alırsınız?

A6 - 190bin civarı (260bin'den düşmüş diyorlar)
Mercedes E250 - 228bin
BMW 520 - 240bin

Not: Ürettikleri torklar, sahip oldukları beygir güçleri falan oldukça yakın.

a6

  • denizrocket  (14.12.13 23:16:51)
dusunmene gerek bile yok a6 tabi ki

  • rentts  (14.12.13 23:17:23)
mercedes değil.
aynı fiyat olsa bmw derdim ama şu haliyle a6 da olabilir.

  • kibrit kutusu  (14.12.13 23:17:34)
Ben olsam Bmw 520 alırdım.

  • mountaincat  (14.12.13 23:18:02)
Fiyat olarak A6 gerçekten çok avantajlı. Ama ben kesinlikle 520d'den yanayım.

  • aguilas negras  (14.12.13 23:19:00)
Bir de 190bin liraya önerdikleri A6 donanım ve aksesuar olarak BMW ve Mercedes'ten bir gömlek daha üstte. Bunu da değerlendirmeye alalım.

  • dusunuyorumoyleysevurun  (14.12.13 23:21:15)
O zaman sigigit A6 olm, sen kararını vermişsin zaten bize ne soruyon?

  • mountaincat  (14.12.13 23:23:19)
bmw ye o parayı veren-üstelik dizel bile değil- benim gözümde katkısız enayidir, kimse kusura bakmasın.Mersoya eskiden kıro işi gözüyle bakarlardı.Kırolar artık her arabaya bindiği için bu düşünce de kalmadı pek.Ben 50 yaşındaki adamların klişesi olarak değil de, genç bir mühendis adayı olarak söylüyorum: Benim için dört kapılı arabalar 2 ye ayrılır: Mercedes ve diğerleri.Elbette Bentley, RR vb. var tabi de, fiyata göre kalite bakımından sınıflandırıyoruz.

Aynı yaşta ve aynı sınıfta bir bmw ile bir mersoyu karşılaştıranlar(fiyatı da dahil) ne demek istediğimi açıkça göreceklerdir.

Merso yeni kasa mı?Eğer öyleyse
1-Merso E250
2-A6 (fiyatından dolayı)
3-520 ( o kadar etmediği için)
  • AWD  (14.12.13 23:24:39)
520d alırdım.

  • false pretension  (14.12.13 23:24:41)
@AWD genç mühendis adayısın ama 520d'ye dizel değil diyorsun.

  • mountaincat  (14.12.13 23:26:47)
520d. beyaz. çok konforlu araç.

  • Absinthe75c  (14.12.13 23:26:47)
ben eksik bilgi vermişim bmw 520d evet.

Sorun şu ki çocukken falan nerde mercedes görsem gider severmişim. Dayım uzun senelerdir stuttgart'ta mercedes'te mühendis. Sırf o mühendis diye mühendis olmuş olabilirim diye sanıyorum. O yüzden mercedes ile audi arasında gidip geliyorum ben de.
  • dusunuyorumoyleysevurun  (14.12.13 23:31:44)
bir meendizin A6 dururken gidip baska bisey almasi, meslegine ihanet olur.

  • compadrito  (14.12.13 23:38:38)
@mountaincat editleri takip ediniz.

şöyle söyleyeyim, ben audi de o şehir efsanesi mühendisliğe dair , o abartılan mühendisliğe dair hiç bir halt görmüyorum.Bana tamamen lüks volkswagen gibi geliyor( vw i kötülemiyorum; vw candır)Nasıl üretildiğini de izledim, inceledim ancak bmw ve mersonun ondan altta kalır bir yanı yok ki.Ancak audinin o parayı haketmediğini düşünüyorum.Mühendislikse Mercedes de mühendisliğin babası var,En basitinden, manevra konusunda ne audi ne de bmw merso ile boy ölçüşebilir.iddia ediyorum,Eşşek kadar mersonun ucu ucuna girebildiği milimetrik park yerine audi de giremez,bmw de giremez. quattro ise mersoda da 4 matic var.Mühendisliği iyi olabilir ancak malzeme kalitesi bence mühendisliğinden çok geride.Üstelik 3 arabanın da şöför koltuğuna oturun, aradaki farkı göreceksiniz.Audi cafcaflı elektronik dashboardıyla karşılayacak ama hep bir şeylerin eksik olduğunu hissedeceksiniz.Lan lüks bi araba ama lüks değil gibi, böyle ruhu tam tatmin etmiyo insanı diyeceksiniz.Audiden inip bmw ye binice vaaay, ağa bu farklı bi duygu diyeceksiniz.Bu adamlar bu işi biliyor diyeceksiniz.Ondan da inip mersoya binince,o koltuuğa KURULUNCA o kapının çıkardığı sesle birlikte tamam, noktayı bu koyar diyeceksiniz.kalite budur, bu makine ömürlük diyeceksiniz.
  • AWD  (15.12.13 00:04:09 ~ 18.12.13 11:24:29)
mountaincat ben yazacaktım sizin yazınızı okudum :)

A6 diyorum.
  • odiyus  (15.12.13 00:05:23)
burada bi muhendis 520 d dizel degil demis bende ne oldugunu merak ettim :)muhendislik yaptıgın yerleri soylede yakınlarıan yaklasmıyalım..
geyik bir yana.
bmw hastası biri olarak son kasalarında eski konfor ve primi yapmadığını dusunuyorum.
a6 muthis bir araba ama servis ve yedek parca olayında o aradaki farkı fersah fersah cıakrtıyorlar sizden.
mercedes mercedesdir diyorum.
  • jamswety  (15.12.13 00:09:50)
bana imada bulunan, gözüne şaft kaçan arkadaşlar,duyuru sahibinin yaptığı düzeltmeyi(eklemeyi) de göremeyen 10x10 boyutunda kalas arakadaşlar,olay şundan ibaret: duyuru sahibi arkadaş önce bmw 520 dedi; 520d demedi. Ben cevap verdikten sonra "yazmayı unutmuşum, bmw 520 değil 520d dedi.Ben de onun üzerine 520 dizel madem, birinciliğe oynar" dedim.Türkçe bilmiyorsanız okumayın.Okuyorsanız da gözünüzle okuyun.

  • AWD  (15.12.13 00:18:49 ~ 00:19:35)
su audi premium vosvogendir geyigine cok guluyorum. ayni mantikla audi icin giris sinifi porsche de diyebiliriz. sonucta onu da vosvogen uretiyor. konuya gelelim. ayni fiyat araliginda 3 markayi karsilastiriginda mercedes donanim konusunda hep bir adim geride kalir. bence onu ele. 5 serisi de a6 da guzel arabalar ama a6 nin malzeme kalitesi, 5 serisinden daha iyi. mesela bmw 1 serisinde de 5 serisinde de ayni dandik plastikten joystick vites kolunu kullanir, o vites kolu 100 metre oteden ben plastigim diye bagirir. yine orta konsoldaki bir cok dugme bmw~de adi plastikken a6`da metal ya da daha kaliteli plastikten yapilmistir. bunu iki arabaninda icine oturdugun zaman hemen farkedersin. yine de buna ragmen a6 ve 5 serisi birbirine cok yakin arabalar. a4 mu 3 serisi mi desen ya da a8 mi 7 serisi mi desen hic dusunmeden audi derdim ama 5 serisi ve a6 konusunda o kadar kesin konusamam. yine e benim tercihim a6 olurdu :)

  • tomofilli hasan  (15.12.13 00:38:01)
katkılar için teşekkür ederim. Daha önce araba satın almadım. İş yoğunluğundan dolayı fiyat tekliflerini bile babama aldırdım. İlk fırsatta 3 araba için de bir test sürüşü yapıp karar verecek bilgiye sahip olurum herhalde.

En çok üzerine düşündüğüm konu o kadar para verirken gerçekten F/P olarak en iyi arabayı almak istiyorum, burada yazdıklarınızın da oldukça faydalı olacağına inanıyorum. Sözlükten agamemnon'un bir sitesi var araba incelemeleri yaptığı orada A6 hakkında çok bir şey bulamadım ama internetten biraz daha bilgi toplamaya çalışsam iyi olacak.

Teşekkürler.
  • dusunuyorumoyleysevurun  (15.12.13 00:47:05)
  • compadrito  (15.12.13 01:13:36)
Fiyatı ucuz diye sakın a6 almayın. Bizim peder beyde mondeo aldı passattan daha uygun diye ama halen pişman :)

Yerinizde olsam mutlaka ama mutlaka her arabayı da kiralar bir gün sürerdim. Çünkü test sürüşünde arabayı deneyemiyorsunuz insanların müdahalesine maruz kalabilirsiniz, dolayısıyla kiralamanızı şiddetle tavsiye ederim. (Kaliteli bir kiralama firmasına teklif de edebilirsiniz uygun fiyata ayarlarlar) sonuçta alacağınız araba 200.000 değerinde.

Benim şahsi fikrim açık ara mercedes yönünde. Yeni kasa gerçekten çok kaliteli. Yol tutuşu, süspansiyonlar ve park kabiliyetine bayıldım açıkcası. Yaklaşık 10.000 km kullandım arabayı ve hiç ama hiç bi kusur bulamadım.

Şimdiden hayırlı olsun güle güle kullanın.
  • kya  (25.09.15 23:42:32)
2013 yilinin duyurusu bu, coktan alip eskitmis, elden bile cikarmistir arkadas arabayi:)

  • stavro  (25.09.15 23:47:48)