[]

Bankalarin ve Sigorta Kuruluslarinin Calisma Mantigi

selam,
bunlardaki organizasyonu (paranin nasil yatirimda degerlendirildigini ve bankanin buyutuldugunu vs.) detayli bir sekilde anlatan iyi bir kaynak var mi? dil fark etmez.

veya bu islerin teknik kismini ogrenmem icin gerekli keyword'ler nelerdir? corporate finance'le falan alakasi yok heralde?!

 
sigorta için; insurance, reinsurance, underwriting, insurance premium, resource management, financial intermediary, insurability, ceding, cedent, facultative reinsurance, treaty reinsurance, retention, proportional reinsurance, non-proportional reinsurance,retrocession

banka sigortadan tamamen farklı çalışır. şuradan yardır en.wikipedia.org
  • [silinmiş]  (14.12.13 18:58:33) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.