gri duvar ile ne renk mobilya gider_

gün ışığı almayan bir odam var. ben de açık renk olsun diye açık soğuk bir griye boyadım. ekli rasimdekinden daha açık ama tonu aynı gibi.
yanısıra bütün mobilyalarım da açık ahşap rengi. onu da ekledim.
işin kötüsü yerler de aynı açık renkten kaplanmış.
sonuç olarak oda acayip renksiz ve soğuk duruyor.

ben de biraz renklensin diye şifonyeri ve ya dolabı boyayayım dedim. bir de küçük kitaplık var, onu da boyayabilirim. çekmeceli şey kesin boyanacak, en dandik şey o çünkü.

ama bir türlü karar veremedim ne renge boyayacağıma. (sprey boya ile boyayacağım bu arada.) hangi renk gider?

odanın mı rengini değiştirsem, bir duvarı mı süslesem, poster mi assam, ne yapsam? içim şişiyor odada ve bütün günü odada geçiriyorum şu aralar.

odana ışıklandırılmış bir akvaryum koy.

  • gorki  (14.12.13 18:32:15)
açık renk olsun deyip odayı soğuk griye boyamak olmamış bence. pastel tonlarından birini seçmeni öneririm.

  • slm  (14.12.13 18:33:44)
fikir vermesi açısından şu görsellere bir bak:
www.google.com.tr

bence turkuaz ve koyu kahve birlikteliği çok yakışır griye de uyar. bu retro tarzı dedikleri tarzda boyayabilirsin çekmecenin biri turkuaz biri koyu kahve biri sarı şeklinde.
www.google.com.tr
  • yue  (14.12.13 18:59:00)
gri ye bordo/kırmızı derim paintte bilr yanyana koyun bu renkleri dediğimi anlarsınız :)

  • denizrocket  (14.12.13 19:32:29)
griye beyaz renk mobilyalar yakisir ama biraz fazla iddiali olur

www.houzz.com

bu siteye bir bak, muthis fikirler edinebilirsin
  • exlibris  (14.12.13 20:55:41)
Bence gün ışığı rengine boyayin koyu sarı mimoza sarısı gibi yanına koyu turuncu kırmızı gibi renkler koyun. Öyle hapishane rengi gibi geldi gri soğuk deyince

  • Lim5  (14.12.13 23:17:28)